ZATWPAG ;%T 4 t i Van de laatste vier wedstrijden van het seizoen won het eerste zaterdagelftal er drie. Ajax sloot de competitie af op de vierde plaats en werd in het bekertoernooi in de kwartfinale uitgeschakeld door penalty's. De ploeg viel dit jaar dus buiten de prijzen, maar heeft gezien de vele (zware) blessures toch behoorlijk gepresteerd. Aan de ontmoeting met Lelystad hield Ajax drie punten over, al ging het niet bepaald van een leien dakje. Een bijzonder gehandicapt Ajax, dat door schorsingen twee en door blessures nog eens vijf spelers moest missen, speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen een ploeg die er vooral in de voorhoede moeite mee had de bal vast te houden tot er aansluiting kwam. Ondanks een licht overwicht van Ajax gebeurde er weinig voor beide doelen. In de Ajax-defensie waren Mare Geestman en Patrick Voornhout de grote uitblinkers. Zij zorgden ervoor dat keeper Dennis van der Wal een betrekkelijk rustige middag had. Vlak voor rust profiteerde Jamal Ahaddouch van twijfel in de Lelystad defensie. Hij stiftte een dieptepass over de doelman in het net, maar de arbiter had, op aanwijzing van de assisitent- scheidsrechter, buitenspel geconstateerd, zodat de treffer werd geannuleerd. Na de thee was Ajax nog dominanter aanwezig, maar het moest toch tot de zeventigste minuut wachten voor het afstand wist te nemen van zijn opponent. Opnieuw was het Jamal Ahaddouch die de Lelystad-goalie te snel af was. Dit maal mocht hij zijn feestje wel vieren (1-0). Uiteraard probeerde Lelystad het laatste half uur de bakens te verzetten, waarbij Ajax zo nu en dan onder druk kon worden door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst gezet doordat de angst van de laatste weken - steeds een voorsprong weggeven in het laatste kwartier, zoals tegen DVS '33 en Amstelveen gebeurd was - weer in het elftal sloop. Het duo Geestman/Voornhout hield het hoofd echter koel en gaf de gasten geen kansen meer. De goed leidende arbiter Constan Cebrian maakte tenslotte een einde aan een, voor neutrale toeschouwers, interessante wedstrijd, die Ajax een 1-0 overwinning opleverde. Twee maal Putten Het zal niet vaak gebeuren dat een Ajax- elftal in de laatste drie ontmoetingen van de competitie nog twee maal dezelfde tegenstander tegenkomt. Dit was voor het eerste zaterdagelftal dit seizoen het geval met de wedstrijden tegen SDC Putten. Op tweede paasdag werd in Putten aangetreden voor de eerste confrontatie, die nu al voor de vijfde maal dit seizoen op het programma was gezet en al vier maal was afgekeurd. SDCP had nog goede kansen op de nacompetitie en nam direct het heft in Arthur Vinkenoog in actie tijdens de met 1-0 gewonnen competitiewedstrijd tegen Lelystad. handen. Dat resulteerde reeds in de tweede minuut in een treffer. De spits van de gastheren maakte dankbaar gebruik van een aarzeling in de Amsterdamse defensie en haalde verwoestend uit (1-0). Het werd daarna een vrijwel gelijk opgaande wedstrijd, waarbij SDCP toch voor het meeste gevaar zorgde door de bal steeds met lange trappen naar voren te brengen. Deze ploeg met veel ervaring was meer volwassen dan de jeugdige Ajax- formatie, die echter behoorlijk bleef AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 94