verbaal heel sterk is. Daarnaast heeft hij in zijn jaren als prof zoveel ervaring opgedaan dat zijn jongens de woorden van de meester niet in twijfel trekken. Blind: 'Ik moet eerlijk zeggen, zonder arrogant te zijn, dat ik weinig oneffenheden ben tegengekomen. Ik wist dat ik bij deze jongens de juiste snaar kon raken. Het was ook de reden waarom ik alleen de Al wilde doen. Ten eerste omdat ik dacht dat ik dat aankon en ten tweede omdat ik wist dat deze groep het beste bij mijn karakter paste. Als ik nog verder terug had gemoeten, had dat weer een heel andere aanpak gevraagd. Op de A-jeugd kun je redelijk veel loslaten, zoals je dat bij een eerste elftal ook zou kunnen doen. Dat nam niet weg dat je hier en daar gas terug moest nemen omdat het wel junioren zijn en nog geen senioren. Ik heb daar niet zoveel moeite mee gehad. Je weet dat er nog heel veel te doen is, je weet dat ze fouten maken. Die mogen ze ook maken en eigenlijk moeten ze die ook maken. Het is een niveau waar ik veel in kwijt kan. De enige vraagtekens die ik had waren: "Hoe ga je met de oefenstof om ten aanzien van de ploeg? Welke stof kun je daar het beste op loslaten? Wat heeft die ploeg nodig? Wat heeft het individu nodig? Hoe kan ik dat het beste brengen en hoe gaat dat me af?" Van trainers met wie ik gewerkt heb, heb ik geleerd dat je gestructureerd te werk Ajax wint toernooi in JMallorca Terwijl het in Nederland maar niet warm wilde worden, had de A1 met Pasen een toernooi op Mallorca met als deelnemers Barcelona, een selectie van de Balearen en Mallorca. De eerste wedstrijd trad de A1 aan tegen de gastheer die door doelpunten van Max Lohy en Stefano Seedorf met 2-1 verslagen werd. Barcelona had het elftal van de Balearen geklopt en dus werd de droomfinale Ajax - Barcelona. Maar eerst kreeg de A1 nog golfles van de man die het Johan Cruijff ook geleerd heeft. Het was een goede opwarmer voor de eindwedstrijd. Bij rust stond Ajax nog met 0-2 achter om uiteindelijk met 4-2 te winnen door doelpunten van Johnny Heitinga, Stefano Seedorf, Feliciano Ansoe en Max Lohy. Aanvoerder Serginho Green van de A1 wordt volgend seizoen gedetacheerd bij Haarlem. Bij de satellietclub, waar trainer-coach Heini Otto en assistent-trainer Rob Witsche werkzaam zijn, gaan ook de Ajax-talenten Didi Longuet en Darl Douglas spelen. Keeper Serge van den Ban vertrok al eerder naar de eerstedivisionist. moet gaan. Dan heb je altijd een reling. Het doceren ging me elke dag gemakkelijker en beter af. Dat is de praktijkervaring die je meer en meer opdoet. De verwachting was dat dat niet van de ene op de andere dag zou gebeuren en dat is ook uitgekomen. In de eerste seizoenhelft had ik gehoopt dat we na een maand of drie meer progressie hadden gemaakt maar die is pas na vijf maanden gekomen. Dat geeft aan dat trainer zijn een heel leuk vak is, omdat je veel invloed kunt uitoefenen, maar dat het ook sterk afhankelijk is van individuen of het team hoe snel iets wordt opgepakt. Het is per dag beter gegaan en dat is niet meer dan logisch. Het neemt niet weg dat er nog genoeg voor mij te doen is, gelukkig.' Volgend seizoen bestaat de selectie van Blind natuurlijk weer grotendeels uit nieuwe jongens van de A2, want Stefano Seedorf, Maarten Stekelenburg, Kiran Bechan zijn volgend seizoen junior af en stromen door naar het tweede elftal. Kwame Quansah maakte eerder dit seizoen die overstap al. Serginho Greene wordt volgend seizoen gedetacheerd bij HFC Haarlem. Gabriel Mofokeng was een geval apart. Hij heeft na de winterstop niet meer voor Ajax gespeeld. Nadat hij naar Afrika was gegaan, heeft hij problemen gekregen met zijn visum. Bovendien moest hij veel interlands spelen. Blind: 'Wij hebben toen gezegd dat hij in Zuid-Afrika moest blijven. Zo werkte het niet. Mofokeng meldt zich in juli bij het tweede.' Johnny Heitinga wordt, hoewel hij nog niet door hoeft omdat hij pas zeventien is, ook overgeheveld. Dan zijn er ook spelers die weggaan. Meivin Fleur heeft wel een contract bij Ajax aangeboden gekregen, maar hij heeft ervoor gekozen om naar Anderlecht te gaan. Max Lohy, Adnan Barakat, Darwin Hoost en Mark Dijs komen niet in aanmerking voor een contract en vertrekken bij de club. AJAX MAGAZINE JUNI 2001 87

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 87