voor de A1 mw Complimenten De A1 werd opnieuw geen landskampioen, maar dat neemt niet weg dat het hoogste jeugdelftal het uitstekend gedaan heeft dit seizoen. Danny Blind kijkt dan ook met een goed gevoel terug op zijn eerste jaar als trainer. De öerste helft vanl^fceizoen was heel moeizaam. In die pJËlde werden de Iste punten ver^Sd door zes gelijke :len en een verloren duel. Ajax was, zoals festal, domjjjfcnter dan de tegenstander Jar echt goed gevoetbald werd er niet. Daar is Danny Blind dan ook allerminst tevredfnover. Over de tweede helft van het seizoen is hij, zoals hij al eerder liet blijken, uitermate enthousiast. 'We zijn voetballend een veel beter team geworden. De race met Feyenoord hebben we tot het laatste moment volgehouden.' De laatste wedstrijden van het seizoen werd goed gespeeld, zoals in Den Haag tegen ADO. Ondanks de hagelbui die vanaf de aftrap neerviel, deed Ajax onmiddellijk van zich spreken. Na een prachtige corner van Kiran Bechan kon Stefano Seedorf na door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst een kwartier inkoppen. Een paar minuten later verzilverde Johnny Heitinga een penalty. En door een doelpunt van Wesley Sneijder en opnieuw Seedorf stond het bij rust al 0-4. Daar bleef het helaas bij. De tweede helft was heel zwak en volgens Blind zelfs het aankijken niet waard. Een van de belangrijkste duels in de slotfase was de thuiswedstrijd tegen PSV. De Al startte heel goed en kwam al in de eerste minuut op 1-0 na een pass van Heitinga, waarna Nando Rafael kon A1-speler Kiran Bechan debuteerde dit jaar in Ajax 1Volgend seizoen maakt hij deel uit van het tweede elftal. ZINE JUNI 2001 inschieten. Maar de voorsprong werd niet uitgebuit waardoor PSV terugkwam in de wedstrijd en 1-1 maakte, en later zelfs met 1-2 voorkwam. Blind vindt dat die wedstrijd zonder vertrouwen werd gevoetbald. Wel gaf hij zijn ploeg na afloop een compliment over de laatste twintig minuten, toen nog volop werd gestreden. Uiteindelijk resulteerde dat in de gelijkmaker van Heitinga. In de laatste fase leek het er ook nog op dat de volle winst werd gepakt, maar dat feest ging niet door. Door het gelijke spel kwam Ajax op vijf punten achter Feyenoord en met nog twee wedstrijden te gaan was dat te veel. Feyenoord maakte geen rare sprongen en werd kampioen. Juiste snaar Voor aanvang van het seizoen schatte Blind al in dat de Al de landstitel niet zou grijpen, maar hij vindt wel dat zijn ploeg naar behoren gepresteerd heeft. Veel belangrijker voor hem is dat bijna alle spelers progressie hebben gemaakt. 'Het gaat altijd om het individu. Om die paar jongens die de potentie hebben om door te stromen hier. Voor mezelf vind ik dat ik de verplichting heb om elke speler beter te maken. Of het dan is voor AFC, Twente of alles wat daar tussen zit, ligt aan de spelers zelf. De ervaring leert dat de jongens die geen contract aangeboden krijgen bij Ajax, allemaal goed wegkomen.' Het was Blinds eerste seizoen als trainer, al leek het alsof hij al jaren voor een groep heeft gestaan. Hij heeft een natuurlijk overwicht en hij staat er bekend om dat hij

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 86