In het vriendschappelijke duel Ajax - Racing Genk, dat ingelast was omdat de kampioenswedstrijd een week werd uitgesteld, stonden Ajax-1-spelers Cristian Chivu en Richard Knopper op het veld. Chivu had vijf weken niet gespeeld wegens een hamstringblessure. Het was voor hem zaak om op tijd fit te zijn voor Ajax - Feyenoord later die week. Richard Knopper was veel langer uit de roulatie geweest. Hij kampte sinds september vorig jaar met een voetblessure en het deed het aanwezige publiek deugd te zien dat hij weer hersteld was. Ook het scoren was de aanvallende middenvelder niet verleerd. Knopper maakte de openingstreffer. Ook Steven Pienaar en Kevin Bobson scoorden in het oefenduel, dat met 3-1 gewonnen werd. Maandag 14 mei was het dan eindelijk zo ver. Ajax moest winnen om het kampioenschap binnen te halen. Een gelijkspel zou niet genoeg zijn, want dan zou PSV er als lachende derde vandoor gaan met de titel. Helaas was het voor Ajax-supporters niet mogelijk om af te reizen naar Utrecht. Die maatregel was noodzakelijk vanwege problemen met de begeleiding rond het duel. Ajax was na uitvoerig overleg met FC Utrecht en de gemeente Utrecht met begrip voor de situatie onder protest akkoord gegaan met de beslissing. Om de pupillen van Jan Olde Riekerink toch te steunen, zaten er wel veel familieleden en vrienden van de Ajacieden op de tribune. Ook Co Adriaanse, Peter Boeve, John van 't Schip, technisch Foto: Louis van de Vuurst directeur Leo Beenhakker, algemeen directeur Arie van Eijden en andere trouwe Ajax-2-supporters onder de medewerkers van Ajax waren naar Utrecht gekomen om de ploeg aan te moedigen. Jason Culina, sinds een aantal maanden verhuurd aan GBA, was speciaal uit Antwerpen overgekomen om zijn oud-ploeggenoten sterkte te wensen en eventueel mee te delen in de feestvreugde als het kampioenschap zou worden behaald. Aangezien Richard Knopper wedstrijdritme op moest doen voor het belangrijke competitieduel Ajax - Vitesse, kwam Jan Olde Riekerink voor een dilemma te staan. Het liefst wilde hij die avond proberen kampioen te worden met 'echte' tweede-elftalspelers. Dit zou betekenen dat de vaste 'nummer 10' Hersi AJAX MAGAZINE JUNI 2001 81

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 81