De slechte seizoenstart en de uitschakeling in de halve finale van het bekertoernooi mogen vergeten worden. Het team van trainer Jan Olde Riekerink, dat een mengelmoes van culturen is, werd landskampioen van de tweede elftallen. Bovendien kwam een aantal spelers meerdere malen in aanmerking voor de hoofdmacht. Ajax 2 kampioen! een punt :t ree punten, ran het seizoen psterdammers de koploper Met nog twee wedstrijd# te gaan wisten de en wat hun te doen sfond. Ondanks .e plaats op de ranglijst, had Ajax •t ■■pioenschtjJ^^gPB hand. PSV d oj|de hter IC Utr|j K aar inl louden lelf treffen. De eerste horde op weg naar het kampioenschap was hekkensluiter De Graafschap. Ajax was vanaf het begin in balbezit maar oogde in de afwerking van de mogelijkheden enigszins nerveus. Na kansen van Quansah, Cruz en Obodai was het tien .minuten voor de rust raak: Quansah haalde prachtig uit en scoorde 1-0. Alle zenuwen leken daarmee uit de ploeg, want na nog geen minuut bekroonde Yousouf Hersi zijn geweldige solo met een doelpunt, 2-0. Weer een paar minuten later werd het zelfs 3-0. Na een goede actie van Cruz bracht Kanu de bal voor, die uiteindelijk door Hersi werd ingetikt. In de tweede helft kwam Brutil Hosé in het veld. Niet bij Ajax, maar bij De Graafschap. De spits, uitgeleend aan De Graafschap, AJAX- 2 door Saar van Bueren was aanvankelijk in de basis opgesteld, maar moest toch op de bank beginnen omdat hij te laat gekomen was. De huurling kwam in het spel nauwelijks voor. Na tien minuten is het een Ajax-spits die wel succesvol is. Op aangeven van Hersi maakt Quansah 4-0. De wedstrijd tegen De Graafschap werd ook 'gebruikt' om van blessures herstelde spelers hun rentree te laten maken. John O'Brien, die hersteld van een hardnekkige achillespeesblessure weer een knieblessure had opgelopen, deed dit met succes. Onder toeziend oog van Ajax USA, de Amerikaanse Ajax-fanclub met een eigen website, die op bezoek was in Nederland, schoot hij een vrije trap hard in, 5-0. Ook Pius Ikedia keerde terug in het veld. Voor hem zat een doelpunt er niet in, maar hij liet van zich spreken met zijn typische demarrages. Concurrent FC Utrecht speelde die avond gelijk tegen Fortuna Sittard. Met evenveel punten, maar met een beter doelsaldo, stond Ajax nu boven aan de ranglijst. Uiteenlopende categorieën Het tweede elftal heeft te maken met spelers van uiteenlopende categorieën. Er spelen jongens die uit de A-junioren komen en voor wie het tweede elftal een sluitstuk van de jeugdopleiding is. Verder zijn er voetballers die zowel in de hoofdmacht als bij de reserves kunnen spelen. Dan lopen er ook nog spelers bij die in relatie staan tot de buitenlandse filialen van Ajax. Tenslotte is het ook de plek waar eerste-elftalspelers die terugkomen van een blessure, wedstrijdritme opdoen. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 80