uitwedstrijd tegen FC Twente met 1-3. De Cler, Galasek en Machlas maken de doelpunten. 4 Zlatan Ibrahimovic wordt na zeven duels in de Zweedse competitie voor de tweede keer geschorst. Nadat hij eerder al een rode kaart had gekregen, loopt de toekomstige Ajacied tegen zijn derde gele kaart op wegens aanmerkingen op de leiding. 4 Buschauffeur Toon Elferink van de firma Oostenrijk rijdt de selectie voor het laatst naar een uitwedstrijd. Per 1 juli is OAD de nieuwe vervoerder. Maandag 21 mei Cristian Chivu, Petri Pasanen, Shota Arveladze, Nikos Machlas en Tomas Galasek worden geselecteerd voor hun nationale elftallen voor de WK- kwalificatiewedstrijden die op 2 en 6 juni gespeeld worden. Ook John O'Brien zal in juni na bijna een jaar van afwezigheid wegens blessures weer terugkeren in de nationale selectie van de Verenigde Staten. Dinsdag 22 mei Het weekblad Sportweek publiceert een artikel waarin Richard Witschge zegt dat Co Adriaanse 'in de stront kan zakken'. Witschge heeft de uitspraak gedaan op de dag dat hij niet bij de selectie zat voor het duel tegen FC Twente. Donderdag 21 mei Co Adriaanse besluit op verzoek van de spelers niet in trainingskamp te gaan voor de laatste competitiewedstrijd. Vrijdag 25 mei Wamberto verlaat geblesseerd aan zijn enkel het trainingsveld. Onderzoek in het ziekenhuis wijst uit dat de blessure niet al te ernstig is, maar de Braziliaan is niet inzetbaar voor de wedstrijd tegen AZ. Zondag 27 mei In de cruciale laatste competitiewedstrijd tegen AZ wint Ajax met 5-1. Man of the match Rafael van der Vaart scoort twee keer. De overige doelpunten worden gemaakt door Van der Meyde, Van der Gun en Arveladze, die daarmee zijn totaal op 18 brengt. Door de gemakkelijke overwinning én omdat Roda verliest van RKC weet Ajax zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. 4 Cristian Chivu wordt door de lezers van Ajax Life en de ABN-AMRO-Ajax-rekeninghouders gekozen tot speler van het jaar. Rafael van der Vaart wordt door de technische staf uitgeroepen tot talent van het jaar. Beide spelers krijgen hun trofee uitgereikt door John van 't Schip, die zelf in de bloemetjes wordt gezet omdat hij afscheid neemt van Ajax en de nieuwe trainer wordt van FC Twente. 4 Leo van Veen zal het komende seizoen naast zijn taak als hersteltrainer de functie van John van 't Schip overnemen. Maandag 28 mei De FIOD (Financiële inlichtingen- en opsporingsdienst) doet een inval bij Ajax. In de Ajax-kantoren worden 'de boeken' bekeken en worden medewerkers gehoord. Shota Arveladze, diens broer Revaz Arveladze, Arie van Os en oud-directeur Maarten Oldenhof worden gearresteerd en meegenomen naar politiebureaus. Uit voorzorg wordt de handel in het Ajax-aandeel stilgelegd. 4 Het Nederlands elftal onder 19 met Maarten Stekelenburg, Youssouf Hersi en Johnny Heitinga in de selectie plaatst zich op het internationale jeugdvoetbaltoernooi in Toulon voor de halve finale. 4 Cedric van der Gun en Andy van der Meyde worden door bondcoach Mark Wotte geselecteerd voor de wedstrijd Jong Estland - Jong Oranje van vrijdag 1 juni. 4 De directie van Ajax legt Richard Witschge een boete op naar aanleiding van zijn uitspraken vorige week in de media. Ajax stemt in met het verzoek van Richard Witschge om het bedrag over te maken aan de door de club gesteunde VU Kinderkliniek. Dinsdag 29 mei De selectie werkt de laatste training van het seizoen af. Woensdag 30 mei Met een forse verbouwingsoperatie breidt Ajax het museum en de fanshop uit tot 'Ajax City'. 'Ajax City' krijgt tevens een dienstverlenende functie en zal eind 2001 volledig operationeel zijn. 4 Shota en Revaz Arveladze, Arie van Os en Maarten Oldenhof worden door justitie op vrije voeten gesteld. Donderdag 31 mei Op het internationale jeugdtoernooi in Toulon verliest het Nederlands elftal onder 19 de halve finale van Portugal met 1-0. Vrijdag 1 juni Ajax contracteert Ahmed Hossam, luisterend naar de voetbalnaam 'Mido'. De Egyptenaar, afgelopen seizoen topscorer bij AA Gent, wordt aangetrokken voor de linkerspits-positie en tekent een contract van vijf jaar. 4 De Ajax-talenten Didi Longuet, Serginho Green en Darl Gouglas, worden het volgend seizoen gedetacheerd bij HFC Haarlem. 4 Jong Oranje, met Van der Gun en Van der Meyde in de basis, wint in en tegen Estland met 5-0. 4 Louis de Vries treedt wegens gezondheidsredenen af als algemeen directeur van Germinal Beerschot Antwerpen. Zaterdag 2 juni Nikos Machlas schiet Griekenland naar een 1-0 winst tegen Albanië. Cristian Chivu, aanvoerder van Roemenië, wint met zijn nationale team met 2-0 van Hongarije. Petri Pasanen speelt met Finland 2-2 gelijk tegen Duitsland. Tomas Galasek verliest met Tsjechië van Denemarken. Shota Arveladze speelt een gedeelte van de wedstrijd Georgië - Italië, die de Italianen met 1-2 winnen. Het Nederlands elftal ontsnapt aan een blamage door in de slotfase van de wedstrijd tegen Estland een 2-1 achterstand om te buigen in een 2-4 overwinning. Voor de wedstrijd Ajax - Vitesse maakt oud- Ajacied en huidige trainer van Vitesse Ronald Koeman een praatje met de winnaars van de hooghoud-competitie. Speler van het jaar Cristian Chivu krijgt als felicitatie een vuistje van zijn verdedigingsmaatje Petri Pasanen. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 60