Vreugde in de kleedkamer nadat Ajax 2 kampioen van Nederland van de reserve elftallen is geworden. Meivin Fleur en Johnny Heitinga is ook Ruud Kras, die per 1 juli in dienst van Ajax treedt, geselecteerd. 4 Het Nederlands elftal onder 20 loot Ecuador, Costa Rica en Ethiopië als tegenstanders in groep D tijdens het WK in Argentinië, dat op 17 juni van start gaat. 4 Het Nederlands elftal onder 16 speelt 0-0 gelijk tegen Rusland, waardoor het de eerste ronde van het EK in Engeland niet overleeft. Zaterdag 28 april Ajacied Joop de Vries neemt na 45 jaar afscheid van zijn actieve voetballoopbaan bij AFC Ajax. 4 Oud-Ajacied Rob Witschge wordt met ingang van het volgend seizoen assistent-trainer bij Haarlem. Dinsdag 1 mei Het Nederlands elftal onder 18 verliest de cruciale interland tegen Denenarken met 3-2. Rafael van der Vaart scoort het eerste doelpunt voor Nederland. Oranje weet zich door dit verlies niet te plaatsen voor het EK in Finland. 4 Stanley Menzo is lid van de technische staf van het Nederlands elftal onder 18 voorafgaand aan en tijdens dat kwalificatieduel. Menzo fungeert als keeperstrainer. Woensdag 2 mei Met ingang van volgend seizoen wordt Jan Wouters assistent-trainer van Dick Advocaat bij Glasgow Rangers. Donderdag 3 mei Ajax komt in Waalwijk niet verder dan een gelijkspel. Na een snelle 2-0 achterstand geven de Ajacieden niet op. Richard Witschge en Pius Ikedia zijn de doelpuntenmakers. De ploeg van trainer Adriaanse heeft in de tweede helft de mogelijkheid om de wedstrijd te winnen, maar blijft op 2-2 steken. John O'Brien komt na langdurig blessureleed weer in actie voor Ajax 1. Vrijdag 4 mei De kampioenswedstrijd FC Utrecht 2 - Ajax 2 wordt met een week uitgesteld naar maandag 14 mei. Maandag 7 mei Richard Knopper maakt na een voetblessure, waardoor hij sinds 22 september niet meer heeft gespeeld, zijn rentree in de vriendschappelijke wedstrijd tussen Ajax 2 en Racing Genk (3-1). Hij scoort meteen de openingstreffer. De andere doelpunten worden gemaakt door Steven Pienaar en Kevin Bobson. Ook Cristian Chivu komt na een hamstringblessure weer in actie. 4 Ajax-partner Siemens Mobile Phones overhandigt de Ajacieden hun persoonlijke roodwitte Ajax-telefoon. Dinsdag 8 mei Boy Waterman, de talentvolle keeper van de A2, tekent een vijfjarig contract bij SC Heerenveen. Woensdag 9 mei Na uitvoerig overleg met FC Utrecht en de gemeente Utrecht gaat Ajax met begrip voor de situatie onder protest akkoord met de beslissing dat de kampioenswedstrijd FC Utrecht 2 - Ajax 2 op 14 mei niet toegankelijk zal zijn voor Ajax-supporters. 4 Ajax D2, de ploeg die het hele seizoen gevolgd is door de camera's van AT5, wordt kampioen. Ook de C2 van trainer Arnold Mühren wordt kampioen. 4 Ajax A1 speelt op de Toekomst met 2-2 gelijk tegen PSV. Donderdag 10 mei Brutil Hosé keert met onmiddellijke ingang terug bij Ajax. Gerard Marsman, trainer van De Graafschap, de club waaraan Hosé verhuurd was, wenst geen gebruik meer te maken van de diensten van de spits. 4 Ajax stuurt een brief aan spelersmakelaars met daarin een aantal regels waaraan zij zich moeten houden op het jeugdcomplex de Toekomst. Volgens Leo Beenhakker krijgt Ajax signalen van ouders dat talenten worden lastiggevallen door spelersmakelaars. 4 Ajax-talent Sherjill MacDonald tekent een vijfjarig contract bij Anderlecht. Vrijdag 11 mei Oud-Ajacied Marciano Vink speelt volgend seizoen bij Ajax Cape Town. 4 Danny Blind, trainer van de A1, slaagt voor de cursus coach betaald voetbal van de KNVB. Zaterdag 12 mei Ter voorbereiding op de wedstrijd Ajax - Feyenoord gaat de ploeg van Co Adriaanse in trainingskamp. Zondag 13 mei Ondanks drie doelpunten van Shota Arveladze en goed spel in de eerste helft verliest Ajax in eigen huis de Klassieker van Feyenoord. Cedric van der Gun wordt in de rust gewisseld, omdat hij last heeft van duizeligheid en zwarte vlekken voor zijn ogen. Maandag 14 mei Ajax 2 wint de kampioenswedstrijd tegen FC Utrecht met 3-0 en wordt kampioen van Nederland van de reserve elftallen. Knopper, Quansah en Walker zijn de doelpuntenmakers. Dinsdag 15 mei Rafael van der Vaart reist eind mei niet af naar Toulon, waar het Nederlands elftal onder 19 zich op een internationaal toernooi zal voorbereiden op het WK in Argentinië. 4 Nikos Machlas wordt in het kader van het fiscale onderzoek van de Financiële inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) naar belastingfraude van zijn oude club Vitesse ondervraagd. Woensdag 16 mei Liverpool, de club van oud- Ajacied Jari Litmanen en tegenstander van Ajax op het Amsterdam Tournament, wint de UEFA Cup. Donderdag 17 mei Mede door twee individuele fouten van Grim en Chivu verliest Ajax met 1-2 van Vitesse. 4 Cedric van der Gun wordt in het ziekenhuis onderzocht naar aanleiding van zijn klachten over duizeligheid. Zaterdag 20 mei Ajax A1 wint met 3-1 van FC Twente. Feyenoord A1 wordt kampioen, Ajax tweede. 4 De selectie van Co Adriaanse bereidt zich in Hoenderloo voor op de wedstrijd tegen Twente. Zondag 21 mei In Enschede wint Ajax de belangrijke Abubakari Yakubu maakt zich op voor de Klassieker. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 59