18 april - 2 juni AJAX VAN DAS TOfDAS door Saar van Bueren foto's Yvonne Witte US Wamberto neemt eer corner in de wedstrijc Ajax - NAC. Woensdag 18 april John van 't Schip wordt gepresenteerd als nieuwe trainer van FC Twente. De huidige assistent-trainer van Co Adriaanse heeft een tweejarig contract getekend dat op 1 juli ingaat, f Tomas Galasek wordt opgeroepen voor het vriendschappelijke duel Tsjechië - België, dat plaatsvindt op 25 april. De Tsjech bedankt echter voor de eer, aangezien hij zich wil voorbereiden op de wedstrijd Ajax - NAC die twee dagen na de interland gespeeld wordt. Ook Shota Arveladze en André Bergdolmo worden geselecteerd voor wedstrijden van hun nationale elftallen. De Ajax-talenten MacDonald, Sneijder, Waterman, Rustenburg, De Jong en Hellings worden geselecteerd voor het Nederlands elftal onder 16 voor het EK in Engeland. Donderdag 19 april Tweede-elftalspeler Steven Pienaar wordt voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van Zuid-Afrika, die 25 april een oefenwedstrijd tegen Italië speelt. Bondscoach Mark Wotte selecteert Andy van der Meyde en Cedric van der Gun voor de wedstrijd Jong Oranje - Jong Cyprus van 24 april. Vrijdag 20 april Rafael van der Vaart zet zijn handtekening onder een verbeterd contract met Ajax dat doorloopt tot 1 juli 2006. f Bondscoach Mark Wotte voegt Kevin Bobson toe aan de selectie van Jong Oranje voor de interland tegen Jong Cyprus. Maandag 23 april Ajax 2 wint de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 5-0 van De Graafschap. Kwame Quansah en Youssouf Hersi scoren beiden twee maal. John O'Brien maakt na langdurig blessureleed zijn rentree en scoort de vijfde treffer. Door de overwinning maakt Ajax 2 kans om kampioen van de eredivisie voor reserves te worden, f Het Nederlands elftal onder 16 begint het EK in Engeland met een 1-0 nederlaag tegen Turkije. Dinsdag 24 april Archil Arveladze scoort op aangeven van zijn broer Shota in de vriendschappelijke interland Georgië - Israël, die Georgië met 3-2 weet te winnen. In het bijzijn van Cristian Chivu en Bogdan Lobont neemt George Hagi in Boekarest groots afscheid als Roemeens international, f Cedric van der Gun en Andy van der Meyde scoren voor Jong Oranje in het EK-kwalificatieduel tegen Jong Cyprus. De wedstrijd eindigt in een 4-2 overwinning voor Nederland. Woensdag 25 april Het Nederlands elftal onder 16 wint zijn tweede wedstrijd op het EK in Engeland. Polen wordt met 2-0 verslagen. Verscheidene Ajacieden spelen vriendschappelijke wedstrijden met hun nationale elftallen. Petri Pasanen speelt met Finland gelijk tegen Hongarije. André Bergdolmo wint met 2-1 van Bulgarije. 4 Steven Pienaar krijgt in de interland tegen Italië geen speelminuten van de bondscoach van Zuid-Afrika. Aaron Mokoena, verhuurd aan GBA, speelt wel de hele wedstrijd, die met 1-0 wordt verloren. Donderdag 26 april Ajax breekt het contract van Cedric van der Gun open en verlengt de overeenkomst tot 1 juli 2005. f Peter Hoekstra, sinds november vorig jaar verhuurd aan FC Groningen, keert aan het eind van het seizoen terug bij Ajax. De linksbuiten heeft nog een contract tot 1 juli 2002. Vrijdag 27 april Daniel Cruz schiet Ajax naar een 1-0 winst in de wedstrijd tegen NAC. Pius Ikedia maakt na een hamstringblessure zijn rentree in het eerste, f Bondscoach Mark Wotte roept zes Ajacieden op voor het Nederlands elftal onder 18 voor het cruciale kwalificatieduel dat op dinsdag 1 mei wordt gespeeld in en tegen Denemarken. Naast Rafael van der Vaart, Youssouf Hersi, Maarten Stekelenburg, Kiran Bechan, 58 AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 58