de derde plaats had men de zaak nog wel in eigen hand en om dat zo te houden moest er van Vitesse gewonnen worden. De beide ploegen ontmoetten elkaar dit seizoen al twee keer en in beide gevallen trokken de Arnhemmers aan het langste eind. In Arnhem werd het voor de competitie 3-2 en voor de beker werd Ajax met een golden goal in eigen huis uit het toernooi gewipt. En nu dan een wedstrijd waarin het voor beide ploegen een must was om te winnen. Waar Ajax die intentie duidelijk aan de dag legde, bleek uit de gemaakte overtredingen en het tijdrekken van Vitesse dat de tegenstander met een puntje al tevreden zou zijn. Nadat Vitesse vlak voor rust op 0-1 was gekomen, kopte Arveladze Ajax op aangeven van Galasek vrij snel naar de gelijkmaker (1-1). Vitesse timmerde het Pius Ikedia is Vitesse-linksback Nanu te snel af. daarna achterin helemaal dicht en hoopte op de counter. En die kwam zowaar, een kwartier voor tijd. Net op het moment dat Co Adriaanse had besloten een verdediger (O'Brien) voor een aanvaller (Machlas) te ruilen sloeg het noodlot voor Ajax toe. Chivu stopte onvoldoende af en de 1-2 was een feit. Het publiek nam het de ploeg niet in dank af en het fluitconcert aan het einde van de wedstrijd was dan ook zeer striemend. Vat op het spel De ploeg had een week de tijd om de wonden te likken en zich voor te bereiden op het uitduel tegen FC Twente op 27 mei. Wilde Ajax nog iets bereiken, dan zou er gewoon gewonnen moeten worden. Simpeler kon het niet, en dan nog was de derde plaats niet zeker want daar stond Roda JC en als de Limburgers zouden blijven winnen stond Ajax machteloos. Onder Ajax stonden Vitesse, FC Utrecht en Foto: Louis van de Vuurst RKC Waalwijk te dringen. Iedere misstap kon een duikeling naar beneden tot gevolg hebben. Ajax zou misschien voordeel kunnen hebben van het feit dat FC Twente op Hemelvaartsdag de bekerfinale tegen PSV moest spelen en daar uiteraard alle aandacht op vestigde. Maar dat wilde niet zeggen dat de Tukkers niet van Ajax zouden willen winnen. De thuisploeg onderstreepte dat nog maar even door al na zes minuten een voorsprong te nemen. Weer moest Ajax, dat na lange tijd weer Richard Knopper in de ploeg had, al vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand opboksen. Ajax liet zich daardoor echter niet uit het veld slaan en kreeg gaande de wedstrijd steeds meer vat op het spel. De beloning kwam in de vorm van een prachtig schot van Tim de Cler dat in de linkerbovenhoek verdween. De 1-1 ruststand was verdiend en in de tweede helft zette het betere spel van de ploeg zich voort. Groot was de vreugde toen Tomas Galasek met een schuiver voor de voorsprong zorgde en alles wat Ajax was haalde opgelucht adem toen Nikos Machlas misschien wel de belangrijkste goal van het seizoen maakte door de bal onder keeper Boschker door in het doel te schuiven. De 1-3 eindstand was ook te danken aan goed keeperswerk van Fred Grim, die z'n ploeg behoedde voor problemen. 'Het doelpunt van Tim de Cler was zeer belangrijk voor ons,' zei Co Adriaanse. 'De spanning blijft groot. We maken het steeds net niet waar. Daarom was dit voor iedereen zo'n belangrijke wedstrijd. Maar we zijn er nog niet. Volgende week wordt het weer spannend.' Spanning om te snijden Niet alleen werd er eindelijk weer eens een uitwedstrijd gewonnen, de drie punten hielden Ajax ook nog in de race voor Europees voetbal. De derde plaats zou via het spelen van een voorronde uitzicht geven op deelname aan de Champions League en mocht dat onverhoopt mislukken dan in ieder geval deelname aan de UEFA Cup, waaraan ook de als vierde en vijfde geëindigde ploegen mochten deelnemen. De laatste speelronde moest alles duidelijk maken voor Roda JC (derde met 59 punten), Ajax (4/58), Vitesse AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 51