dan toch zijn ritme maar zien te behouden. 'Natuurlijk moeten we drie punten pakken,' stelde de trainer. 'Al wordt het maar 1-0 met een heel schlemielige goal.' Hij leek hiermee een vooruitziende blik te hebben gehad want zo verliep het ook. In de slotfase kreeg invaller Daniel Cruz de bal in een kluts met de keeper voor de voeten. De 1-0 van de Colombiaan leverde Ajax drie punten op, maar over het spel zelf kon bijna niemand tevreden zijn, ook al omdat NAC zoals zoveel tegenstanders alleen maar langskwam in de Arena om doelpunten te voorkomen en te proberen de wedstrijd met counters alsnog naar zich toe teArekken. Een elftal dat wisselvallig speelt en goede momenten met zeer matig spel afwisselt en er dus vaak moeite mee heeft zo'n tactiek van de tegenstander open te breken, krijgt het dan altijd lastig. Het moet dan een beetje meezitten en juist dat sprankje geluk ontbrak te vaak. Niet alleen tegen NAC, over de hele linie heeft het Ajax in deze competitie niet meegezeten. Al na vijf minuten had eerst Galasek en daarna Arveladze de 1-0 op de slof, maar tot twee keer toe redde keeper Babos met twee reflexen. Arveladze zat het in de tweede helft ook niet mee met een inzet waarbij de bal op de linker doelpaal terechtkwam. Eén keer moest Fred Grim handelend optreden bij een inzet van NAC, verder ging het vooral richting het doel van keeper Babos, maar het viel niet mee om in de mêlee van spelers een gaatje te vinden. Hoe het voetbal ook was geweest, de winst zorgde voor aansluiting bij de derde plaats, waar inmiddels Roda JC was beland omdat Ajax een wedstrijd achterliep. Gedrang voor de derde plaats Waar Feyenoord nog steeds de beste papieren had voor de tweede plaats, was het een gedrang van jewelste voor de derde plaats. Naast Roda JC dongen ook Ajax en Vitesse en zelfs, zij het in mindere mate RKC Waalwijk mee naar die begeerde positie. Als Ajax het dan heeft op te nemen tegen RKC in Waalwijk, is het de zoveelste wedstrijd waarvan het resultaat van groot belang is. Thuis was de ploeg nog ongeslagen en Ajax kreeg de kans daar een einde aan te maken op donderdagavond 3 mei. Die illusie viel al gauw aan diggelen want binnen vijftien minuten keek Ajax tegen een 2-0 achterstand aan. Er leek die avond geen enkele eer te behalen, maar al vrij snel keerde het tij zich. Eerst lukte het Richard Witschge met een mooi schot Ajax weer in de wedstrijd te brengen, terwijl na rust Ajax net zo snel scoorde als RKC in de eerste helft gedaan had. Binnen een minuut punterde Pius Ikedia de bal in het doel en was alles weer in evenwicht. Ajax dicteerde vervolgens het spel en ging meer op jacht naar de winnende treffer dan RKC, dat zich al snel genoodzaakt zag de gelijke stand te verdedigen. 'We hadden het weer in eigen hand maar we komen op die momenten steeds weer iets te kort,' moest Co Adriaanse na afloop concluderen. Weer moest de ploeg twee winstpunten inleveren en dat was jammer, omdat de concurrentie het later op zondag ook geheel of gedeeltelijk liet afweten. Nu bleef alles zo'n beetje bij het oude, met Ajax op de vierde plaats met voldoende uitzicht op een hogere klassering. Onzeker Maar dan moest het op 13 mei in de Amsterdam Arena wel goed aflopen tegen Feyenoord. Alleen op basis van de statistieken kon vooraf worden Daniel Cruz verving tegen RKC Waalwijk een kwartier voor tijd Richard Witschge. Het lukte de Colombiaan, die een week eerder tegen NAC de winnende treffer maakte, niet nogmaals te stunten. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2001 47

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 47