ploegen mochten in ieder geval niet verliezen en dus was de gelijke eindstand (1-1) misschien nog wel voorspelbaar geweest ook. Maar eigenlijk liet Ajax het daar in het zuiden toch weer liggen. Gezien de wedstrijd was het gelijke spel wel een juiste afspiegeling van de krachten op het veld en de (gemiste) kansen aan beide kanten. Doelman Grim moest echt alles uit de kast halen om niet meer dat één doelpunt om de oren te krijgen. Die tegengoal ontstond op een wat schlemielige manier bij een kopbal op de paal die vervolgens werd ingeschoten door Roda. Ajax had in vergelijkbare situaties wat meer pech: twee schoten op de paal kwamen niet gelukkig genoeg terug om de bal alsnog in te kunnen knallen. De ploeg had zelfs een strafschop nodig om op gelijke hoogte toekomen. Pal na de 1-0 van Roda werd Cedric van der Gun onderuitgehaald in het strafschopgebied. Shota Arveladze hield zijn zenuwen in bedwang en schoot vanaf elf meter overtuigend raak, al koos de keeper nog wel de goede hoek. Kansen over en weer bleven onbenut en ook de invalbeurten van Andy van der Meyde, Daniel Cruz en Youssouf Hersi brachten niet de winst, al was Cruz er heel dicht bij. Co Adriaanse was gematigd tevreden. 'Het is goed om te zien dat de ploeg na een achterstand terugkomt in de wedstrijd. Maar de tweede plaats hebben we nu niet meer in eigen hand en dat is jammer. Bij winst was dat anders geweest.' Toch gaf het gelijke spel ook wel aanleiding voor een positieve overweging, want door dit resultaat werd de aanval van Roda JC op de derde plaats voorlopig afgeslagen. 'We hebben met dit resultaat Vitesse, Roda en RKC achter ons gehouden en de positie op de ranglijst geconsolideerd. We gaan altijd het veld in om te winnen. Er zat hier echter niet meer in dan een gelijkspel. Maar er wordt toch liever naar boven gekeken,' aldus de trainer. Overigens keek Fred Grim er desgevraagd iets anders naar. 'Als Feyenoord drie keer verliest en je haalt zelf maar één punt, dan doe je het niet goed,' constateerde de doelman na de wedstrijd. Geen appeltje-eitje Onverwachts kon Ajax vervolgens een weekje rust opnemen omdat de geplande wedstrijd op zondag 22 april tegen Vitesse om allerlei redenen geen doorgang kon vinden. Uiteindelijk werd het duel verschoven naar donderdagavond 17 mei, waardoor de thuiswedstrijd tegen NAC op vrijdagavond 27 april de volgende belangrijke ontmoeting werd. 'Dat wordt zeker geen appeltje-eitje,' voorspelde Co Adriaanse. Ajax had weliswaar eerder in het seizoen in Breda met 3-0 gewonnen, en de plotselinge vrije week leek gunstig, maar een elftal moet AJAX MAT.A7INF iU NI 2001 45

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 45