mm*>s Foto: Louis van de Vuurst Grasproblematiek Het grascomité boekt goede resultaten. Met name de laatste grasmat is goed aangeslagen. Dit komt onder meer door een lossere ondergrond, ventilatoren die tot de middenlijn blazen, kunstlicht en meststof. Het is spijtig dat deze mat door de Amsterdam Admirals is bespeeld en dat er een evenement op heeft plaatsgevonden waardoor de mat niet meer bruikbaar was. Arie van Eijden deelt in dit kader mee dat de ontwikkelingen op het gebied van kunstgras enorm snel gaan. De A1-jeugd heeft in Brussel een wedstrijd op kunstgras gespeeld en men was daar zeer tevreden over. Arie zegt dat kunstgras een noodzakelijke ontwikkeling is. Competitieprogramma 2001-2002 De meeste wedstrijden zullen worden gespeeld op zondagmiddag 14.30 uur. De traditionals om 13.00 uur. Bij competitiewedstrijden speelt Ajax in het adidas- tenue zonder strepen (in Europees verband met strepen). Adidas is uit eigen beweging overggaan tot het verwijderen van de strepen. 11. Rondvraag De heer Versteeg vraagt zich af waarom talentvolle spelers altijd voor PSV kiezen en niet voor Ajax. Arie van Eijden antwoordt dat Ajax druk bezig is de verkilling tegen te gaan en ervoor te zorgen dat spelers weer graag bij Ajax komen spelen. De heer Snijders vraagt of er geen straalkacheltjes geplaatst kunnen worden boven de rolstoelplaatsen. Henk Markerink deelt mee dat in de eerste plaats de stewards moeten zorgen dat de deuren dicht blijven; dit in verband met de tocht. De heer Markerink neemt dit punt mee en komt er in het volgende Pubiieksforum op terug. Er wordt gevraagd of vak 401 tijdens het Amsterdam Tournament een gezinstribune is. Arie van Eijden meldt dat IEP (the International Event Partnership) de organisator is van het Amsterdam Tournament. Ajax heeft over de organisatie ervan dus niets te zeggen. De heer Schuurman brengt de steile trap nog een keer onder de aandacht waarvanaf de brancards met geblesseerde spelers gedragen moeten worden en wil graag weten wie er, indien er iets fout gaat, aansprakelijk is. Henk Markerink meldt dat de medical stewards hier geen probleem mee hebben maar zal het punt meenemen en er in het volgende Pubiieksforum op terug komen. De heer Van Oosten vindt het jammer dat Co Adriaanse na zijn voortreffelijke presentatie niet is gebleven want hij had hem nog wat vragen willen stellen. De heer Van Oosten heeft nogal moeite met de uitingen van Co Adriaanse richting de media en vraagt of dit niet anders kan. Arie van Eijden zegt dat de houding naar de media de laatste twee maanden al sterk veranderd is. ledereen bij Ajax dient namelijk in het belang van Ajax te handelen. De heer Roos vindt dat zijn vak 404 een 'eng' vak aan het worden is, met veel 'vreemden'. De heer Roos zou het op prijs stellen als vak 404 weer een Ajax-vak wordt. Ed Lefeber deelt mee dat er zoveel mogelijk rekening mee gehouden wordt. Er zijn momenteel 5500 plaatsverzoeken. 3600 staan op de wachtlijst voor de goedkope plaatsen op de eerste ring maar de eerste ring is vol. 220 op de wachtlijst voor de tweede ring lange zijde, deze zijn moeiteloos te plaatsen, er zijn zelfs nog plaatsen over! Inmiddels is bekend dat er de helft aantal minder opzeggingen zijn ten opzichte van vorig seizoen, te weten 1100. 20.000 seizoenkaarten zijn verlengd. 15.000 personen hebben gevraagd om een doorlopende machtiging, deze mogelijkheid tot machtigen is voortgekomen uit het Pubiieksforum. De heer Peeters heeft twee vragen meegekregen van zijn achterban. De eerste is of er geen taxiservice geregeld kan worden. Suzanne Adriaansen deelt mee dat zij van het Transferium heeft vernomen dat men in de gelegenheid is om mensen af te zetten en op te halen mits zij binnen tien minuten de Arena weer verlaten. Het tweede dat de heer Peeters gevraagd is aan de orde te stellen is het slechte journalistieke niveau van het Ajax Magazine. Arie van Eijden antwoordt dat de heer Jacob Bergsma is aangesteld als communicatiemanager mede om een aantal Ajax-media aan te passen. Dit is dus al een discussiepunt. Mevrouw Mulder vindt dat het Ajax Magazine ook puur Ajax moet blijven, geen Gerard Cox- artikelen. Arie van Eijden vindt ook dat dat nooit mag overheersen maar vindt dat er in het Magazine wel iets over andere clubs mag staan. Mevrouw Mulder vraagt waarom de taxistandplaats voor het stadion niet gebruikt wordt. De heer Markerink zegt dat de politie de voorrijroute afsluit. Arie van Eijden en Henk Markerink zullen dit punt meenemen in het overleg met de politie en daar later nog op terug komen. Olaf deelt mee dat de werkgroep die bezig is met de bestemming van het bedrag van 50.000 gulden dat door adidas beschikbaar is gesteld ter verhoging van de sfeer het volgende heeft bedacht, nl. een 'Walk of Fame' te creëren op de omloop met foto's en lichtbakken. Dit wordt door iedereen enthousiast ontvangen. Verder zegt Olaf dat in het Magazine het artikel 'Van de voorzitter' ontbreekt. Arie van Eijden kan dit bevestigen en zegt dat dit een andere invulling krijgt. 12. Sluiting Arie van Eijden sluit de vergadering om 22.45 uur af met het gevoel dat deze vergadering in een goede open sfeer is verlopen en dat dit Pubiieksforum vooral moet blijven doorgaan. Hier stemt iedereen mee in. 13. Volgende vergadering De volgende bijeenkomst van het Pubiieksforum vindt plaats in het najaar 2001. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 38