Notulen Publieksforum 8 mei 2001 ^TïimWW 1. Opening De vergadering wordt geopend door Arie van Eijden, hij heet een ieder van harte welkom en introduceert als sprekers vanavond Co Adriaanse en de heer De Vries van de Geneeskundige Dienst Amsterdam. Naast Arie van Eijden zijn aanwezig: Henk Markerink Directeur Arena Ed Lefeber Adjunct-directeur Operations Suzanne Adriaansen Projectleider Supporterszaken Olaf Coördinator Supportershome en Sfeerteam Rosalie Gordon Notulist 2. Mededelingen De volgende leden hebben zich afgemeld: de heer Bosman, mevrouw Van Zeeland, mevrouw Jansen (heeft aangegeven het Forum te moeten verlaten: voor haar dient een vervanger aangewezen te worden), de heer E. van Dijk. 3. Notulen 14 november 2000 De notulen worden vastgesteld. 4. Presentatie Co Adriaanse Co Adriaanse presenteert de doelstellingen van Ajax met als speerpunten doorstroom eigen jeugd, winnend voetbal, Champions League, functie tweede elftal, transferbeleid, samenstelling A-selectie en als belangrijke pijlers: opleiding, scouting, teambuilding-proces. Na de presentatie is er gelegenheid om vragen te stellen wat heel interessante discussies oplevert, met name over de interactie tussen supporters en spelersgroep. 5. Presentatie de heer De Vries Geneeskundige Dienst Amsterdam De heer De Vries laat aan de hand van een presentatie zien hoe de medische hulpverlening in de Arena is georganiseerd. De Arena is een hypermodern stadion met een goede bereikbaarheid. Het aantal incidenten ligt onder het landelijk gemiddelde. Een ambulance kan binnen drie minuten ter plaatse zijn en een medical steward al binnen anderhalve minuut. Bij een wedstrijd zijn twee medical hoofdstewards actief, twintig medical stewards, een vierkoppige veldploeg, centralist verpleegkundige en twee mensen van de ambulance. Over het afgelopen seizoen zijn er 189 incidenten geweest waarbij 27 keer ambulance-hulpverlening is ingeschakeld. Arie van Eijden bedankt de heer De Vries voor zijn heldere uiteenzetting. Mevrouw Mulder zal haar bevindingen separaat overhandigen aan de heer Markerink. 6. Lift-en roltraponderzoek Henk Markerink geeft een toelichting op het onderzoek voor de verhoging van comfort voor de supporters die hun plaats op de tweede ring hebben, mede gezien het feit dat de gemiddelde leeftijd van de bezoekers steeds hoger wordt. Henk Markerink laat twee schetsen zien van plannen voor de komende jaren. Aanvullende liften vanaf het maaiveld tot niveau 7 achter de zogenaamde 'koptrappenhuizen'. De andere tekening betreft roltrappen kruislings langs de zogenaamde 'langstrappenhuizen'. Deze plannen zijn niet op korte termijn verwezenlijkt maar zullen gestaffeld uitgewerkt worden. De heer Markerink denkt dat de de liften binnen de komende vijf jaar gerealiseerd zullen zijn. Arie van Eijden zegt dat Ajax druk zal blijven uitoefenen op de Arena. 7. Facilitaire Zaken Invalidentribune Het plan voor de invalidentribune is verder uitgewerkt en daaruit blijkt dat voor de invalidentribune een hogere investering nodig is. De volgende stap is te komen tot een combinatie van sponsoring en subsidie om deze tribune te realiseren. Supportershome Olaf deelt mee dat er definitief groen licht is gegeven voor de bouw van het supportershome aan de noordzijde van de oefenvelden. Het supportershome (1000 m2) is bestemd voor een breed publiek, een plaats waar elke supporter zich thuis moet kunnen voelen. Arie van Eijden deelt mee dat het wel een tijdelijk home is (3 a 5 jaar) gezien de plannen voor de herinrichting van de terreinen rondom de Arena. Ajax zou graag de Toekomst dichterbij de Arena zien en maakt inmiddels deel uit van de werkgroep die zich met deze herinrichting bezig houdt. 8. Rood/wit-actie Ajax-Feyenoord Olaf informeert de aanwezigen over bovengenoemde actie. Deze actie is geïnitieerd door het Sfeerteam en is bedoeld om zoveel mogelijk supporters in rood/wit uitgedost te krijgen en daarmee een perfecte sfeer in het stadion te creëren. Om deze actie te ondersteunen worden er in de Fanshop Ajax-sjaals aangeboden voor 10,00 in plaats van de normale prijs van 35,00. Skybox- en businessseathouders zijn over deze actie middels een brief van Arie van Eijden geïnformeerd. 9. Toelichting sfeervak Ed Lefeber deelt mee dat een groep jongeren in de leeftijd 14-18 jaar aangegeven heeft dat zij een eigen sfeervak willen aan de noord/westzijde van de Arena. Ajax steunt dit initiatief en daarom zullen er met ingang van het nieuwe seizoen in vak 410 hiervoor 500 plaatsen beschikbaar worden gesteld. 10. Mededelingen Arie van Eijden Euroleague De UEFA heeft het plan van de Euroleague niet omarmd, een Euroleague zou namelijk dodelijk zijn voor de nationale competitie. Wellicht volgen er in dit kader in de toekomst nog nieuwe ontwikkelingen. UEFA Cup In de laatste UEFA-vergadering is gesproken over een nieuwe competitievorm voor de UEFA- Cupwedstrijden. De bedoeling is dat er over een twee jaar gestart wordt met een poulesysteem zoals in de Champions League. G-14 Ajax is lid van de G-14 en daarmee volwaardige gesprekspartner van de UEFA. 37 Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 37