altijd wilde Nu weet ik uit ervaring dat mooi voelt als ik destijds vermoedde MAGAZINE JUNI 2001 jaar) en het maken van doelpunten (de lob tegen Roda JC vond hij z'n mooiste) heeft hem van binnen niet veranderd. Dat zou Van der Vaart ook niet willen: 'Ik voel me niet anders, wil absoluut geen vedette zijn of iets wat daar op lijkt. Ik wil dezelfde Rafael van der Vaart blijven die ik altijd ben geweest. Ik ben van plan om gewoon hier, op het kamp, te blijven wonen. Er woont hier veel familie van me. Zij zijn natuurlijk allemaal trots op me, maar we gedragen ons niet anders ten opzichte van elkaar. Er staan weieens kinderen voor de deur. Die horen op school dat ik hier woon en komen langs voor een foto en een handtekening. Daar heb ik geen problemen mee. Mijn vriendin is zeventien en zit nog op school. Ze woont in Beverwijk, op tien minuten loopafstand van hier. Het is nog te vroeg om te gaan samenwonen, dus voorlopig blijf ik lekker rustig bij mijn ouders zitten.' Vakantie Genieten van een welverdiende, lange vakantie zit er voor Van der Vaart niet in. Het weekje vrij na afloop van de competitie heeft hij benut voor extra rijlessen, terwijl hij zich op 5 juni in Hoenderloo moest melden bij bondscoach Van Gaal, die de talentvolle selectie tot 19 jaar zal begeleiden op het WK in Argentinië (17 juni - 8 juli). Van der Vaart, het afgelopen seizoen ook actief in de UEFA- ploeg tot achttien jaar en Jong Oranje, werd door Co Adriaanse zelfs tijdelijk naast de ploeg gezet. Rafael moest worden gespaard, zo heette de lezing. Na het WK gaat Van der Vaart op familiebezoek naar Spanje. Pas dan zal hij twee weken volledige rust nemen. Toch heeft Van der Vaart niet het gevoel dat hij hard aan vakantie toe is. Van der Vaart: 'Ik voel me heel fit, zowel in mentaal als fysiek opzicht. Ik zie uit naar het WK. We moeten gaan voor het hoogste doel, de titel. Maar het zal zeker een zwaar toernooi worden. Veel jongens ken ik van Jong Oranje, we hebben een goede groep. Ik verheug me op de samenwerking met Van Gaal, dat is toch weer een nieuwe leerschool.' Denkt hij er weieens over na wat hij deze vakantie zou hebben gedaan als hij nog gewoon bij de Kennemers had gevoetbald? Lachend: 'Dan was ik waarschijnlijk drie weken op 29

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 29