aan hun trekken moet laten komen. Begrijp me niet verkeerd. Ik ben een voorstander van het socialisme. De sterken moeten de zwakken helpen, maar het mag niet ten koste van de sterken gaan.' Gedurende het seizoen bestaat het leven voor Adriaanse alleen uit trainen. Nu heeft hij een maand vakantie. Is er dan niets waar hij van kan genieten? 'Ik heb een zeer eenzijdig leven. Veel vrije tijd heb ik niet. Mensen denken altijd dat ik veel boeken lees, maar dat doe ik nooit. Ja, vroeger voor mijn examen. Het bekende boekenlijstje. Ik weet helemaal niets van films. Alleen de film Doctor Zhivago ken ik van heel lang geleden. En op trainingskamp zie ik weieens een film, die dan door de spelers is uitgekozen. Van muziek weet ik ook al niets. Ik houd wel van gezang. Als ik vroeger in de Spaarndammerbuurt in mijn bed lag met de ramen open, hoorde ik heel hard het gezang van de zangvereniging bij ons achter. Prachtig vond ik dat. Wat ik nu nog wel mooi vind, zijn schilderijtjes van Nederlandse winterlandschappen en van Amsterdamse stadsgezichten in de winter a la Breitner. Ik struin door het hele land kunstveilingen af voor die schilderijtjes met van dat zwarte ijs, een koek-en-zopie op de achtergrond en een lucht met zo'n roze gloed. Ja, dat vind ik mooi. Het weer, klimaat, een tuin, sneeuw, ijs, schaatsen, skiën, mountainbiken, doe-het-zelven... 'Mijn enige echte ontspanning is mijn vakantie. Ik heb een chalet in Frankrijk, in de Alpen. Dat heb ik samen met mijn vrouw helemaal zelf kunnen ontwerpen. Mijn vrouw houdt niet zo van tierenlantijntjes, maar ik wil dat alle details kloppen. Voor het balkon bijvoorbeeld heb ik dagen door een dik boek gebladerd op zoek naar een motiefje voor de spijlen. Uiteindelijk vond ik een kerstboom. Prachtig en ook een beetje symbolisch voor iemand die het kerstboomsysteem heeft uitgevonden. Mijn vrouw vond het niet nodig dat het huis een naam zou krijgen. Ik wel. Ik ben toen gaan nadenken wat toepasselijk zou zijn. Iets met de zon dus en sneeuw. Ik heb twee Franse woorden samengevoegd tot "La Solneige". Met de lokale kustschilder, die het schild moest maken, heb ik een hele discussie moeten voeren, omdat ik een nieuw Frans woord had verzonnen! Maar het is een heel mooi bordje geworden met aan de ene kant een berg met een skiër in de winter en aan de andere kant een koe in een Alpenweide met allemaal dennenboompjes.' Vier weken genieten in zijn chalet in de Alpen dus. En energie opdoen voor het volgende seizoen. Want dat voelt hij al aankomen. Een seizoen met hogere doelstellingen en nieuwe uitdagingen. 'Ik heb nu eindelijk de top bereikt in mijn vak in Nederland. Na Ajax is er geert top meer. Ajax naar de top brengen is wel de allermoeilijkste taak. Je moet ongelooflijk veel energie, ervaring, daadkracht, beslissingskracht hebben. En lef. Maar ik heb er nu de leeftijd en de kracht voor. En daar geef ik alles voor. Niet alleen voor mezelf, ook omdat het Ajax is, Amsterdam. Het gaat wel ten koste van de kwaliteit van mijn leven. Maar ik kan niet zeggen: "Dan had ik maar een ander karakter moeten hebben." Co Adriaanse had aan het eind van het seizoen meer te vertellen dan in de beschikbare ruimte in Ajax Magazine opgenomen kon worden. Ook in Ajax Life (nr. 19) komt Adriaanse daarom uitgebreid aan het woord. Hij bespreekt daar onder andere het functioneren van ieder van de spelers afzonderlijk. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 22