Gerard Cox kan gerust de Volkskrant lezen Vroeger waren er jongens die via een sluiproute de pers trachtten te ontlopen PE HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg 'Ik heb mijn spelers verplicht elke donderdag tijdens het informele uurtje voor de media ook echt beschikbaar te zijn. Vroeger waren er jongens die via een sluiproute de pers trachtten te ontlopen. Ik vind dat media-aandacht hoort bij het vak van profvoetballer. Ik heb Shota Arveladze destijds niet voor niets tien rondjes door de perskamer laten lopen.' Co Adriaanse in Voetbal International van 25 april Tomas Galasek zei het recent al: de band met Tsjechië wordt steeds minder. Werd prompt voor het eerst sinds 1999 opgenomen in de selectie van het Tsjechische elftal voor de interland tegen België, maar speelt liever twee dagen later met Ajax tegen NAC. En bedankte dus. Het is heus, de holle echo van De Arena klinkt harder dan de lokroep van het vaderland. Peter Wekking in Voetbal International van 25 april Hij presenteerde zich vorige week in een strakke krijtstreep en modieus roze overhemd, john van 't Schip was een voetballer voor de catwalk, na de zomer treedt hij een rauwere wereld binnen. Als hoofdtrainer van FC Twente. Peter Wekking in Voetbal International van 25 april 'De illusie dat iedereen mij een aardige jongen zal vinden, heb ik niet.' John van 't Schip in Voetbal International van 25 april 'Tegen Ajax spelen in De Arena was een apart gevoel. Normaal gesproken ben ik nooit nerveus voor een wedstrijd, maar nu was ik een beetje gespannen. Ik stond tegenover Wamberto. In het begin had ik wat moeite, maar daarna pakte ik het vrij makkelijk op. Het ging perfect. Ik heb ook helemaal geen hekel om op het veld van De Arena te voetballen. Toen ik met de eerste selectie van Ajax meetrainde deed ik dat al graag. Dat klinkt wat gek, en ik ben waarschijnlijk de enige speler in Nederland die er zo over denkt, maar de bal rolt goed op die grasmat omdat-ie vrij egaal is.' Michael Lamey in Voetbal International van 25 april Zodra succes uitblijft, groeit een martelaar uit tot held. Echte Ajacieden zijn onschendbaar in Amsterdam, de F-side staat niet toe dat Richard Witschge gekleineerd wordt. Daarvoor vertegenwoordigt de middenvelder te nadrukkelijk de clubcultuur van Ajax, een fenomeen dat de afgelopen seizoenen al zo nadrukkelijk op de proef werd gesteld. Sjoerd Mossou in Voetbal International van 25 april De vraag voor de 21ste eeuw is natuurlijk logisch: waar was je toen Johan stierf? Xander van der Drift in Johan van mei Tegen RKC speelde Witschge zijn beste wedstrijd van het seizoen. Drie hoogtepunten: zijn doelpunt, een pass ineens over dertig Hoe zal collega Cox van de Feyenoord-krant de laatste competitieronde hebben beleefd? Hoeveel flessen Charles Heidsieck zal hij die middag op de 27ste mei hebben gedronken? Zijn eigen Feyenoord speelde weliswaar voor spek en bonen, maar die dekselse 'Mokumse vrienden', zoals Cox Ajax pleegt te noemen (of Ojox, dat kan ook), zouden weieens de derde plaats en daarmee eventuele deelname aan de Champions League kunnen bereiken. U weet inmiddels dat het droomscenario van iedere Ojocied (winst Ajax en verlies of gelijkspel van Roda bij RKC) is uitgekomen. Lucky Ajax bestaat dus nog. Wat een mazzel. Ik lees de stukjes van collega Cox doorgaans graag. Denk niet dat alles en iedereen bij Feyenoord wordt gespaard, want Cox is vooral supporter. Ik herinner me zijn column in de Feyenoord-krant nadat Feyenoord thuis van De Graafschap had verloren. Op zijn vaste plaats in de krant (pagina 2) zagen we wel zijn bekende vrolijke foto, maar geen tekst. De gereserveerde ruimte voor Cox' woorden was wit gelaten. Als ik het mij goed herinner, deelde hij slechts het volgende mee: als jullie geen zin hebben om te voetballen, dan heb ik ook geen zin om een stukkie te schrijven... Net zo gemakkelijk verhaalt hij over 'dat rotjong van Leonardo, moge hij nog lang bij ons blijven!' Wanneer het Feyenoord goed gaat, richt Cox zijn gifpijlen op zijn Mokumse vrienden en vrijwel alle Nederlandse media. Want, zo suggereert Cox, die horen allemaal bij Ojox. Daarin schuilt, eerlijk is eerlijk, enige waarheid. Kijkend naar Studio Sport op zondagavond 27 mei stelde ik zelf AJAX MAGAZINE JUNI 2001 175

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 175