Ik heb mijn emoties, maar kan me gedeeltelijk achter de camera verschuilen Vlak voor aanvang van de wedstrijd heeft noodweer het veld van Zaragoza onder water gezet. Ajax- aanvaller Frank Rijkaard zoekt in het ontstane zwembad naar de bal. Zaragoza, 8 april 1987. af te drukken. Er zat zelfs een zender in die auto, zodat alles meteen door kon. 'Het ANP heeft de intentie om objectief met het nieuws om te gaan. Daar heb ik me zelf ook altijd aan gehouden, ik houd niet van deals. Ik heb nooit iemand in de kont willen kruipen. Na veertig jaar kan ik welgemeend zeggen: ik heb schone handen. Bij het ANP gaan we heel voorzichtig om met alle reisjes die ons worden aangeboden. 'Bij het fotograferen van leden van het koningshuis heb ik weieens te maken gehad met de zogenaamde paparazzi, hoewel dat begrip in Nederland een karikatuur van zichzelf is. Zelf heb ik dat werk nooit willen doen. Oké, als ik een tip krijg dat Willem-Alexander en Maxima samen in Artis zijn gesignaleerd, dan rijd ik daar wel even naar toe. Maar voor de deur bij Vanessa liggen omdat er een gerucht gaat dat ze een nieuwe vriend heeft, daar pas ik voor. Enige journalistieke inhoud moet het wel hebben. Ik ken ze wel hoor, die jongens. Het zijn in het algemeen nog aimabele mensen ook. Joop van Tellingen is een schat van een jongen, ik ken hem goed. Joop is nu de vlees geworden paparazzi- fotograaf in Nederland, maar dan wel een oer-Hollands product hoor! Het blijft toch allemaal vrij burgerlijk en braaf. 'Nee, ik denk niet dat een nieuwsfotograaf per definitie een vakidioot is. Natuurlijk zijn we extra alert als je zwaailichten hoort, maar ik ben niet zo'n fanaat die de hele dag naar de politieradio luistert. Alleen bij grote zaken heb ik daar gebruik van gemaakt. Ik heb wel ooit iets groots gemist. Ik stond op de dag van de aanslag op Rob Scholte juist onder de douche toen zijn auto werd opgeblazen. Het gebeurde bij mij om de hoek, maar ik hoorde niets. Op het nieuws hoorde ik later over de aanslag. Was ik met mijn auto bij vertrek vanaf mijn huis net de andere kant opgereden, dan was ik er als eerste bij geweest. Toen ik dat nieuwsbericht hoorde, had ik toch even iets van "shit, daar had ik graag iets van gemaakt", dat geef ik eerlijk toe.' De foto's van Cor Mulder en Hans Steinmeier worden van 29 juli tot en met 26 augustus geëxposeerd bij Spaarnestad Fotoarchief in Haarlem. AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 168