vtmoqmr omroxomm Agenten te paard surveilleren tijdens de wedstrijd PEC Zwolle Ajax. Zwolle, 17 april het oog springt de foto waarop een eenzame student temidden van veel lege tafels te zien is. 'Op die foto ben ik altijd trots geweest. Ik zat te wachten op het moment waarop alle kandidaten de zaal verlaten hadden, op die ene na. De lijnen tussen de lege tafels zijn goed te zien. Dat vind ik mooi.' In deze categorie hangen ook enkele foto's die gemaakt zijn vanuit de lucht. 'Ik heb altijd veel gebruik gemaakt van vliegtuigjes en ook van de helikopter, want daarmee kun je stil blijven hangen. Een ander voordeel is dat je vanuit de lucht de drukte vermijdt, zoals bij een evenement als Sail. Heerlijk.' Het volgende thema behandelt de koninklijke reizen. Veel Beatrix en Claus, maar ook één fraaie van Juliana en Bernhard. 'Ik heb heel veel gereisd en alle werelddelen gezien, vooral als ik staatsbezoeken moest vastleggen. Alleen van Afrika heb ik relatief weinig gezien. Toen ik net als fotograaf was begonnen, was het altijd dringen om dichtbij te komen. Nu is dat niet meer zo, want met de telelens kun je heel veel vastleggen.' Via het koninklijk huis komen we bij de rellen. Er zijn foto's te zien van de ontruiming van het Maagdenhuis in 1969 en de felle confrontaties tussen krakers en politie aan het begin van de jaren tachtig. Bij de laatste twee thema's, sport algemeen en voetbalis het opvallend hoe vaak Mulder de ogen centraal in beeld brengt ('Ik heb iets met ogen, altijd gehad.'). Pakkend is ook de actiefoto van een scorende Marco van Basten, met tong uit de mond. 'Zulke foto's kun je nu niet meer maken, want we mogen niet meer achter het doel zitten. De fotograaf van nu wordt weggestopt achter een boarding.' Na de rondleiding van ruim een uur verlaten we de galerie en nemen we plaats in het aangrenzende café in de Melkweg. Cor Mulder vertelt over zijn leven als fotograaf. Opvallend is het hoe hij vrijwel voortdurend in de tegenwoordige tijd praat, alsof hij elk ogenblik weer door de AJAX MAGAZINE JUNI 2001 163

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 163