Foto: George Verberne Invaller Bakker heeft gescoord in zijn debuutwedstrijd in Ajax 1. Dat deed ik te weinig. En na anderhalf jaar brak ik mijn been. Dat is nooit meer honderd procent genezen. Ik heb er nog Foto: Yvonne Witte last van. Mijn onderbeen is nooit honderd procent gezet, waardoor het een graad of vijftien gedraaid staat. De spieren die erin zitten, lopen niet zoals ze moeten lopen. Als ik nu twee dagen zou trainen, kan ik niet meer lopen. 'Mijn oude niveau heb ik na die beenbreuk nooit meer gehaald. Ik heb nog bij Haarlem gezeten, maar lag er meer op de massagetafel dan dat ik speelde. Dan is het boek dicht. Op mijn drieëntwintigste ben ik gestopt. Ik ging lekker op een lager niveau voetballen, in het eerste van OSV in Oostzaan.' Plakboeken 'Ik ben nu 36, normaal gesproken ongeveer een leeftijd dat je stopt als profvoetballer. Met mij is het anders gelopen. Af en toe speel ik met wat vrienden op zaterdag in Zunderdorp bij de veteranen van HBOK. Ik ben de afgelopen jaren een paar keer naar Ajax geweest, maar daar liep ik niet warm van. Tegenwoordig is het niveau wel minder. Als je één goede voorzet geeft, sta 30-1-1983: Ajax - Haarlem 6-1 (3-0) Scoreverloop: 2. Kieft 1-0; 8. Olsen 2-0; 41. Van Basten 3-0; 57. Kieft 4-0; 58. Rijkaard 5-0; 77. Bakker 6-0; 79. Keur 6-1 Scheidsrechter: Egbert Mulder Toeschouwers: 10.200 Ajax: Schrijvers; Molenaar, Molby, Ophof, Boeve; Lerby, Rijkaard, Vanenburg (78. Van 't Schip); Van Basten, Kieft, Olsen (72. Bakker) Haarlem: Metgod; Masefield, Huyg, Nijholt, Leysner; Kleton (55. Keur), Haar, Balm (55. Tol), Verkaik; Böckling, Kristiansen je bij wijze van spreken al in het Nederlands elftal. Het tempo zal wel hoger liggen, maar ik kan het niet vaak opbrengen om anderhalf uur naar een wedstrijd te kijken. En de Arena vind ik helemaal niks. Ik kijk liever naar jeugdwedstrijden van mijn zonen. Van het elftal van mijn oudste zoon ben ik trainer en leider. 'Voor je eigen kinderen ben je als vader niet altijd gemakkelijk. Misschien breng ik hen als vader iets bij wat ik zelf gemist hebt: incasseringsvermogen. Mijn ouders scheidden toen ik een jaar of acht was. Mijn moeder zorgde voor me. Ik had niks te klagen. Op school kreeg ik vrij als ik moest voetballen. Ik ben heel vrij opgevoed. Misschien, als mijn ouders bij elkaar waren gebleven, had ik meer één familie gehad, en was ik in staat geweest om beter met de situatie bij Ajax om te gaan. Mijn oudere broer Frans heeft me het meest begeleid en bijgestaan. Achteraf gezien had ik meer naar hem moeten luisteren. Maar als ik de instelling die ik nu heb, toen had gehad, dan had ik iedere week de pannen van het dak gespeeld. Ik heb het gewoon weggegooid. 'Ik ben gelukkig met mijn huidige leven. Af en toe is er de confrontatie met mijn voetbalverleden. Mijn vader heeft plakboeken bijgehouden. Ik pak ze zelf nooit meer. Dat doen mijn kinderen. Het gevoel dat ik me voor mijn kop kan slaan omdat ik er niet alles aan gedaan heb, komt dan toch weer even opzetten.' AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 154