'Ik ben tevreden,' concludeert Co Adriaanse. 'Veel mensen kijken naar Ajax met de bril van vijf jaar geleden. Ik had net mijn huisschilder aan de telefoon. Hij zei dat ik het geweldig heb gedaan. Ik bedankte hem, omdat hij een van de weinigen is die dat tegen mij hebben gezegd. Hij antwoordde dat hij ziet met welke middelen ik de prestatie heb geleverd. Dat is dan een "eenvoudige" schilder, maar hij is veel slimmer dan al die anderen. Je moet kijken naar wat Ajax op dit moment is. Dat is Ikedia, Van der Gun, Van der Meyde, De Cler, Pasanen, Van der Vaart. Maar zij hebben het geweldig gedaan. Het is toch ongelooflijk dat zij 61 punten hebben gehaald en 85 keer hebben gescoord?' De laatste competitiedag spande het erom. Ajax moest winnen en was ook nog eens afhankelijk van wat Roda JC tegen RKC presteerde. De Ajacieden wonnen met 5-1 van AZ en Roda verloor, waardoor de Amsterdammers zich plaatsten voor de voorronde van de Champions League. Zou je ook tevreden zijn geweest als jullie zesde waren geworden en er dus aan één doelstelling niet was voldaan? 'Ja, want het gaat mij om het proces. Er is dan wel een marge waarin je iets net wel of net niet haalt, maar dat hoeft nog niet te zeggen dat het proces niet goed verloopt. Ik heb moeten saneren, dat was niet altijd even gemakkelijk, maar er staat nu een ploeg met veel nieuwe gezichten, die de potentie heeft om veel beter te worden.' Was er geen vierde doelstelling: overwinteren in Europa? 'Die heb ik nooit uitgesproken, maar de grootste deceptie van het afgelopen seizoen is inderdaad de uitschakeling door Lausanne Sports geweest.' Ajax is derde geworden, met aanvallend voetbal en met een zeer jonge ploeg. De doelstellingen die Co Adriaanse zichzelf en Ajax een jaar geleden stelde, zijn verwezenlijkt. Maar de weg ernaartoe is niet altijd even gemakkelijk geweest. Adriaanse moest saneren, moest pijnlijke beslissingen nemen. Dat stuitte soms op kritiek, van spelers, van de media. Hoe verging het de in de Spaarndammerbuurt geboren en getogen trainer dit eerste seizoen bij Ajax? AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 13