'We hebben vanaf het begin gezegd een groot probleem is, kan ik als voorzitter van de vereniging en van de Raad van Commissarissen mijn zegje doen. Het kan niet meer zo zijn dat de voorzitter in zijn vrije tijd gaat bepalen wat er met de club moet gebeuren en zich met alle medewerkers bemoeit. Voor het personeel op het kantoor is het goed dat er een directeur is. Dat geeft duidelijkheid. Voor alles wat verder bij Ajax hoort, zoals de sponsors en de supporters, is dat moeilijker te begrijpen. Zij hebben tijd nodig de nieuwe rol van de voorzitter te aanvaarden.' Gebonden handen De nieuwe rol van de voorzitter houdt hem dus op afstand van de dagelijkse gang van zaken, die in handen is van de directeur. Vandaar ook dat Van Praag gestopt is met zijn rubriek 'Van de voorzitter', want de voorzitter is niet langer de traditionele leider van de voetbalclub die in het clubblad zijn mening ten beste geeft. Nog niet iedereen is er helemaal aan gewend, en dat geldt zeker ook voor Van Praag zelf. Bloed, zweet en tranen - soms van vreugde, soms van verdriet - investeerde hij in de club, dan valt het niet mee om afstand te nemen. Hoe zat hij bijvoorbeeld bij Ajax - Feyenoord op de tribune? Van Praag: 'Daar zit ik dan best gefrustreerd naar te kijken. Want, even los van de uitslag en alle andere gebeurtenissen rond de wedstrijd, mijn rol is er niet gemakkelijker op geworden. Natuurlijk kan ik zeggen: lekker, de professionals doen het werk en mijn taak als commissaris is adviseren en controleren. Vroeger, als het met de club sportief minder goed ging in de ogen van het bestuurslid Michael van Praag, kon ik direct actie ondernemen. Je praatte erover tijdens de bestuursvergadering op dinsdag, met de collega-bestuurders kon je besluiten om een gesprek met de trainer aan te gaan. Of ik deed dat desnoods alleen. Bij hoge uitzondering hebben we ons als bestuur zelfs een keer tot de spelers V M* m - V

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 137