mi- w\ t*A Keizer heeft voorgezet, Van Dijk gekopt: 1-0. Foto: Collectie Ajax een destructieve tackle in het vooronder. We zitten in het spanningsveld van de dubbele schaar, de voetbewegingen waarmee Piet tegenstanders rechtstreeks naar een psychiatrische inrichting speelt. Links. Rechts. Links. Weg. Maar het genie besluit anders: vandaag geen schaar. Foto: Guus de Jong Toch een beetje link met die enkel. Het geblesseerde been krijgt alsnog vrijaf: Piet slaat twee fases over, neemt de bal ineens met de buitenlant van de linkerschoen mee, versnelt en verdwijnt tot ver achter de horizon. Kamaras heeft geen kans gezien zijn tackle te plaatsen. Hulpeloos kijkt hij om zich heen en begint spontaan een elegie van Callimachus te prevelen. Door de bergen van Peloponnesos wandelen, met aan elke arm een onverzadigbare nimf en in elke borstzak een flaconnetje ouzo, daar heeft hij nu meer dan ooit behoefte aan. Meer in elk geval dan hier in Londen te kijk te worden gezet door een Amsterdamse eikel met een ingepakte enkel. Diezelfde eikel heeft de bal inmiddels van zijn voet laten vertrekken. Hard. Klimmend. Langs een liniaal van eigen makelij. En voorzien van meer effect dan alle trekstoten van Piet van der Pol bij elkaar. Spits Dick van Dijk, die niet weet wat hem overkomt, zo lekker heeft hij ze nog nooit gekregen, schaaft lichtjes met het hoofd langs de bal, die onbereikbaar voor Oeconomopoulos in de verste hoek draait. Het staat 1-0 voor Ajax. Hier heeft geen enkele Griek ooit nog van terug. Hier was de macht van het Linkerbeen dodelijk. Hier kon zelfs de Griekse trainer, het Linkerbeen Ferenc Puskas, niets anders doen dan God danken dat hij het heeft mogen meemaken. Dit verhaal verscheen eerder in Het Parool (mei 1996). 104 AJAX MAGAZINE JUNI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 104