mw voetbalclub. Ze geeft voorlichting over voeding aan de ouders en aan de spelers zelf. Die mogen alles eten wat ze willen. 'Neem lekker een patatje, als het maar Bij topsport denkt iedereen aan gezond eten. Dat klopt ook, maar dat betekent niet dat voetballertjes nooit mogen snoepen. Yvonne van der Pol werkt nu ruim tien jaar bij Ajax en is de enige diëtiste in Nederland die verbonden is aan een Alles mag, maar met mate niet zes keer in de week is.' 'Ais ik bij de snackbar kom om een patatje te halen, dan zeggen kinderen: "Hé, dat mag toch niet van Ajax?" Dat is niet zo. Je mag heus wel een patatje nemen,' zegt de tienjarige Soufyan Daafi, rechtsback en soms laatste man van de El. 'Van mij mag je best een patatje eten,' zegt ook Yvonne van der Pol. Zij werkt sinds 1990 als diëtiste bij Ajax. Ze begon ooit als stagiaire en kwam in 1992 in dienst bij de club. Van der Pol heeft zelf op het hoogste niveau aan ritmische gymnastiek gedaan. Bij die sport ging het vooral om dun, dunner, dunst. Ze sloeg de aanbieding om in die tak van de sport te komen werken dan ook af. Maar dat het iets met sport moest worden, was zeker. Over duursport was al veel bekend, over teamsport veel minder. Van der Pol volgde in Amsterdam de opleiding Voeding en Diëtiek en kwam toen vanzelf bij Ajax terecht. 'Ik had eerst een plan gemaakt dat ik heb voorgelegd aan Piet Bon, toen ook al de clubarts. Hij was meteen positief en bezorgde mij en een medestudente een stageplaats. De spelers waren vooral nieuwsgierig, de trainers en de begeleiders eromheen waren aanvankelijk sceptisch. Dat was wel begrijpelijk. Zij wilden eerst kijken wat voor vlees ze in de kuip hadden. De eerste dag werd gevraagd: "Heb je een weegschaal nodig?" De volgende vroeg: door Simone Tacx foto's Yvonne Witte "Ga je iedere speler wegen?" Het is een hardnekkig misverstand dat een diëtiste alleen nodig is als iemand te dik is. Het gaat om de totale voedingsvoorlichting. Na drie maanden waren de mannen positief.' Twee jaar later kreeg Yvonne van der Pol De vier hoogste jeugdelftallen eten na iedere training bij Ajax. Yvonne van der Pol: 'Het is een hardnekkig misverstand dat een diëtiste alleen nodig is als iemand te dik is. Het gaat om de totale voedi ngsvoorl ichti ng. AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 98