Ajax A1 in Peru Terwijl in Nederland de ene na de andere wedstrijd werd afgelast vanwege de sneeuw, speelde de A1 in het warme Peru een prestigieus voetbaltoernooi voor jongens onder de 20. Net als vorig jaar was het hoogste jeugdelftal uitgenodigd MÊr voor het Torneo Internacional bij gastheer Alianza Lima. ■p vijftien uur lliegt i van Amsterdam Werbleef Ajax in het krachtige complex van Ie nationale v etbalbond van Peru in lima. De velden het hotel van 'het Peruaanse /eist' waren omgeven door hoge muren en ook nog eens bewaakt door eiligheidsbJnnten. 'De faciliteiten waren perfect,' zegt de trainer van de Al, Danny Blind. 'Er waren drie prima velden, het slaapgedeelte was heel gezellig en intiem en het eten was vrij westers en erg goed. Peru was een fantastische ervaring voor de jongens.' Het was de eerste keer dat Blind zo lang weggeweest is met de Al, die hij sinds door Simone Tacx foto's Hans Bijvank begin dit seizoen onder zijn hoede heeft. Blind: 'Het is een weelde om twaalf dagen lang met een jeugdploeg te kunnen werken. Eigenlijk kun je in zo'n periode en onder dergelijke omstandigheden meer bereiken dan je thuis doet in een kwartaal of twee maanden trainen. Je hebt de groep continu bij elkaar, je kunt veel individueel praten en goed werken.' Aan het toernooi deden acht ploegen mee: twee teams van gastheer Alianza Lima, het eveneens Peruaanse Sporting Cristal, de Mexicaanse clubs Atlas en Chivas, Emelec uit Ecuador, het Colombiaanse America de Cali, Universidad Catolica uit Chili en twee Europese clubs: Bayer Leverkusen en Ajax. Van tevoren wist Blind weinig van de Zuid-Amerikaanse tegenstanders Alianza Lima, Sporting Cristal, Atlas en Emelec waarbij de Al in de poule was ingedeeld. Blind: 'Tijdens het toernooi krijg je er wat meer zicht op en dan maak je ook wel wat De derde groepswedstrijd tegen Atlas werd afgewerkt op het veld van La Videna. Het bleef 0-0. 92 MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 92