'Op de Toekomst is alles mooierr maar de sfeer in de Meer vond ik leuker* jeugdcomplex is iedereen het eens over de jongen met Graig David-haar: 'Didi Longuet? Oh dat is zo'n aardige en rustige jongen, maar in het veld...' 'Dat klopt wel,' zegt Longuet zelf, 'ik wil gewoon winnen. Altijd winnen. Ik ben behoorlijk agressief in het veld. Maar daarbuiten ben ik gewoon rustig. Dat ik wil winnen was al met judo zo. Eigenlijk heb ik dat met alles wat ik doe. Vroeger zat ik op judo. Pas toen ik judo niet meer zo leuk vond, ging ik voetballen en kwam ik bij Voorland terecht. Ik voetbalde veel op straat. Al mijn vriendjes in de buurt speelden bij Voorland, daarom ging ik ook naar die club. Ik volgde voetbal niet zo erg toen ik heel klein was. De enige op wie ik nog wel lette was Romario, die vond ik echt geweldig.' Een PSV'er als idool, en dat voor een Amsterdammer. Het zou echter niet lang meer duren tot Longuet zijn helden bij Ajax vond. AJAX 2 door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst 'Ik speelde een wedstrijd met Voorland tegen Ajax. De trainer van Ajax zei naar aanleiding van de wedstrijd dat ik mee moest doen met de instuif. Ik kwam steeds een ronde verder en uiteindelijk hebben ze me uitgekozen.' Vanaf dat moment stond het leven van Didi Longuet alleen nog maar in het teken van voetbal. Of hij nu zelf in het veld stond of genoot van voetbal op tv en in het stadion. 'Ik was twaalf, dertien jaar toen ik de overstap van Voorland naar Ajax maakte. Ik belandde in de Cl. Dat jaar won Ajax de Europa Cup 1. Kluivert en Davids speelden in het eerste. Dat waren toen mijn helden en Frank Rijkaard was mijn idool. Bijna iedereen eigenlijk. Het was gewoon een goed elftal.' Anders dan vroeger De jonge Longuet zat vlak bij de Meer op school. Soms liep hij naar het stadion, af en toe nam hij de tram. Hij trainde drie keer in de week. Op de Toekomst worden de C'tjes bijna hetzelfde verzorgd als het eerste elftal. Ze worden in alles begeleid, krijgen advies over voeding, er is fysio, het ontbreekt de spelertjes aan niets. Ook in de Meer ging het er zo professioneel aan toe. Toch ziet Longuet een verschil. 'Alles is nu veel mooier. Maar de sfeer in de Meer vond ik leuker. Daar zag je de spelers van het eerste af en toe gewoon. Nu zie ik ze wel, omdat ik bij het tweede speel. Maar bij de jeugd zie je bijna nooit iemand van Ajax 1. De Toekomst en de Arena zijn een beetje ver van elkaar vandaan, dus je voelt je niet echt verbonden met elkaar. Het lijkt me leuk AJAX MAGAZINE APRIL 2001 87

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 87