Youssouf Hersi mag het af en toe op het hoogste niveau proberen. Bij het tweede is hij een vaste kracht. Tegen Vitesse schoot hij een penalty prachtig in het dak van het doel. John O'Brien was tegen Heerenveen de uitblinker. De Amerikaan scoorde de 0-1via een vrije trap. de Tukkers. De eerste treffer yan de Ajacieden kwam min of meer uit de lucht vallen. Yakubu werkte een voorzet van Vierklau achter de Twente-keeper. Volgens trainer Olde Riekerink was de eerste helft eredivisiewaardig. 'Daar heb je twee goede ploegen voor nodig en die waren er.' Behalve Vierklau waren tegen de reserves van FC Twente ook Van der Gun en Bergdolmo van de partij. Vooral Van der Gun kon een stempel op het spel van Ajax drukken. Hij speelde rechtsbuiten en was bij drie van de vijf doelpunten betrokken. De 0-2 kwam tot stand door een eigen doelpunt van de thuisploeg. Van der Gun maakte zelf de 0-3. Na een goal van Quansah scoorde Twente nog tegen, maar Didi Longuet zorgde uiteindelijk voor een 1-5 overwinning. Hoewel de overige teams wegens afgelastingen minder wedstrijden gespeeld hebben, wist Ajax 2 door deze uitslag een gedeelde eerste plaats in de competitie te veroveren. Door naar de halve finale In de eerste helft van het seizoen mochten de resultaten in de competitie dan wat minder zijn, in het bekertoernooi was het de reserves aanmerkelijk beter afgegaan. Alle poulewedstrijden werden dik gewonnen, de kwartfinale werd ongeslagen bereikt. Hierin moesten de Ajacieden het opnemen tegen het tweede van NAC. De wedstrijd in Breda moest op het trainingsveld plaatsvinden omdat het hoofdveld niet bespeelbaar was. Ajax kwam al na drie minuten op voorsprong. Didi Longuet werd de diepte in gestuurd en passeerde de Bredase doelman. Hoewel de Ajacieden sterker waren, kreeg NAC een aantal kansen en konden de Amsterdammers de verdiende voorsprong niet uitbouwen. Nadat Vierklau de afgelopen maandag zijn rentree gemaakt had, was het nu de beurt aan John O'Brien. De Amerikaan, hersteld van een achillespeesblessure die hij opliep tijdens de Olympische Spelen in Sydney, hield het één helft vol. Hij speelde sober vanuit zijn taak zonder op te vallen. Na rust werd hij vervangen door Anthony Obodai. De Ghanees was net terug uit Peru, waar hij met de Al een internationaal toernooi gespeeld had. Ook Walker, die de hele bekerwedstrijd speelde, was mee naar Peru geweest. Na rust was er nog een Peru-ganger van de partij. De A-junior Serghinio Greene mocht zijn opwachting maken. Inmiddels was Ajax op een andere opstelling overgeschakeld. Longuet schoof door naar rechtsbuiten, waardoor Youssouf Hersi rechtshalf ging spelen. Kwame Quansah kwam op 10 te staan. Het wierp zijn vruchten af, al duurde het tot de 60ste minuut voordat de tweede goal viel. De NAC-keeper was veel te ver uit zijn doel gekomen, waardoor Didi Longuet de bal van 25 meter afstand langs hem heen kon schuiven. Tien minuten voor tijd scoorde de ploeg van Jan Olde Riekerink nog 3-0, ditmaal via een aanval uit het Ajax-boekje. Greene zette vroeg druk, Obodai ontfutselde de bal, Hosé kon oppikken en passte snel door op Bobson. De linksbuiten plaatste de bal zorgvuldig in de verste hoek. Door deze overwinning heeft Ajax 2 zich verzekerd van een plaats in de halve finale van het bekertoernooi. Achterafveldje Met een plek bij de laatste vier in het bekertoernooi op zak, moest het schaduwelftal op maandag 12 februari naar Friesland afreizen voor de competitiewedstrijd tegen Heerenveen. Die avond won techniek het van inzet. De Friezen gingen agressief de duels in. Dit was moeilijk voetballen voor de Ajacieden en na twintig minuten opende de thuisploeg dan ook de score. Op een achterafveldje in een druilerig Heerenveen creëerde Ajax weinig kansen. Twee stilstaande situaties bezorgdén het tweede de overwinning. Via een vrije trap van John O'Brien kwamen de AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 83