bij rust was de stand dan ook 0-0. In de tweede helft speelde de wedstrijd zich voornamelijk op het middenveld af en bleven voor beide ploegen de kansen uit. Het enige hoogte punt was het doelpunt van Anthony Obodai. De Ghanees was de tweede helft zeer actief en speelde goed. Hij zette Ajax op een 1-0 voorsprong, wat tevens de eindstand was. Over de stagiair North kon trainer Olde Riekerink na de wedstrijd nog weinig zeggen. De indruk was blijkbaar niet overweldigend, want aan het eind van die week mocht de Australiër weer vertrekken. Hij kreeg geen contract aangeboden. Wat de internationale test betreft was Olde Riekerink zeer te spreken. 'De speelwijze is anders, de duels zijn krachtiger. Dit zouden we veel vaker moeten doen.' Fysiek sterker Een week later mocht Ajax 2 het tot genoegen van de trainer opnemen tegen de reserves van Champions-Leaguedeelnemer Anderlecht. De wedstrijd was boeiender dan die tegen de Duitsers. Dit maal werd niet op het trainingsveld gespeeld, maar gewoon op het hoofdveld van de Toekomst. De Belgen waren fysiek veel sterker dan de Ajacieden. De ploeg uit Brussel speelde vanuit een compacte verdediging en probeerde via de lange bal de snelle buitenspelers aan te spelen. Al in de beginfase moest Didulica kordaat ingrijpen. Na een kwartier kwam Anderlecht alsnog op voorsprong. Via een snelle counter kwam de bal bij de volledig vrijstaande Jarakovic. Hij aarzelde niet en scoorde de 0-1. Niet lang daarna had Kwame Quansah gelijk moeten maken, maar de spits schoot tegen de paal. Eerste-elftalspeler Cedric van der Gun deed tegen de Belgen weer wedstrijdritme op. De Hagenaar was hersteld van een knieblessure. Van der Gun was wel mee naar Qatar, maar trainde daar voornamelijk apart van de groep. Na een fantastische demarrage had ook hij de kans op de gelijkmaker. Via de handen van de Belgische keeper belandde de bal echter achter het doel. Vlak voor rust kregen beide teams nog mogelijkheden om te scoren, maar zowel Ajax als Anderlecht benutte de kansen niet. Na rust schoof de trainer van de Belgen zijn centrale verdediger naar voren. Dat had hij beter niet kunnen doen. De organisatie achterin was compleet weg. Ajax profiteerde hiervan. De Amsterdammers overklasten Anderlecht in de beginfase van de tweede helft. Wel had de ploeg van Olde Riekerink de hulp van de scheidrechter nodig om tot de gelijkmaker te komen. Een dubieuze penalty werd toegewezen. Hersi schoof de bal laag in de hoek, 1-1. Daarna kwam Ajax geheel op eigen kracht op voorsprong. Daniel Cruz zette met Kwame Quansah de aanval op. Laatstgenoemde schoot de 2-1 binnen. De Ajacieden kropen nog twee keer door het oog van de naald. Joey Didulica bleef echter alert waardoor ook de tweede oefenwedstrijd tegen een internationale tegenstander winnend werd afgesloten. Eredivisiewaardig Het tweede elftal is vooral een opleidingsinstituut. Maar behalve een broedplaats voor Ajax 1 is het ook de plek waar eerste-elftalspelers die terug komen van een blessure, wedstrijdritme opdoen. In de eerste competitiewedstrijd na de winterstop, tegen FC Twente, stond Ferdi Vierklau na langdurig blessureleed sinds maanden weer op het veld. Hij hield het 75 minuten vol, daarna was de accu leeg. Twente startte goed en Ajax had in het begin moeite met het agressieve spel van AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 81