0 De opmars van Ajax 2 Ajax 2 kende een slechte seizoenstart. Maar het elftal van Jan Olde Riekerink vond steeds meer zijn draai naarmate de winterstop naderde. Met twee grote thuisoverwinningen op Fortuna en PSV kon het schaduwelftal hoopvol uitkijken naar de tweede helft van het seizoen. Aan de succesvolle reeks in het bekertoernooi kwam geen einde. In de tweede ronde, die ongeslagen werd bereikt, wonnen de reserves alle poulewedstrijden. Itie van twee weken elftal de training op tie van Jan Olde pn flink geslonken. Co middels een aantal aan de hoofdmacht toegevoegd. Nadat Pius Ikedia zich al voor de wintestop bij het eerste gevoegd had, maakten ook Daniel Cruz, Christopher Kanu en Youssouf Hersi de overstap. Dit had tot gevolg dat slechts een klein groepje in de kou op het bijveld van de Arena trainde, terwijl Ajax 1 zich voorbereidde in het warme Qatar. Niet alleen de promotie van een aantal spelers naar het eerste zorgde voor een inkrimping van de selectie van Ajax 2. Serge van den Ban vertrok naar zijn geboortestad Haarlem. De 21-jarige doelman is tot het einde van het seizoen verhuurd aan HFC Haarlem, waarmee Ajax een samenwerkingsverband heeft. Ook moet Olde Riekerink Jason Culina missen. Hij ging in januari naar Germinal Beerschot Antwerpen. De Australiër speelt tot het einde van dit seizoen bij de Belgische eerste-klasser. AJAX 2 door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst De eerste test voor de reserves na de winterstop was een vriendschappelijke wedstrijd tegen het tweede elftal van Bayer Leverkuseri. Normaal gesproken kan de trainer van het tweede rekenen op de bankzitters van het eerste. Voor deze partij was dat niet mogelijk, omdat de selectie net terug was uit Qatar. Wel had Olde Riekerink de beschikking over een stagiair. De Australiër Jade North was een week op proef in Amsterdam en mocht zich meteen bewijzen. Omdat de wedstrijd op het laatste moment vervroegd werd van half zeven naar half drie, was er naast de scheidsrechter slechts één grensrechter beschikbaar. Voor Stanley Menzo geen probleem. Hij wilde wel als lijnrechter fungeren. Stanley betrapte zichzelf erop niet altijd op één lijn te staan met de laatste man. Kritiek kreeg hij niet, Cedric van der Gun deed in de oefenwedstrijd tegen Anderlecht wedstrijdritme op. Een week later was hij betrokken bij drie van de vijf doelpunten tegen Twente. misschien vanwege het vriendschappelijke karakter van de wedstrijd. De eerste kans was voor de Duitsers. Bayer Leverkusen-speler Dogar kreeg een vrije doorgang na een slippertje van Walker. De Duitse spits dacht met een lobje Ajax- doelman Didulica te kunnen passeren, maar vergiste zich. De Australiër, die door de schouderblessure van Bogdan Lobont tweede keeper achter Fred Grim is geworden, voorkwam een doelpunt. Hij rekte zich op tijd uit en ving de bal ogenschijnlijk simpel op. De eerste kans voor Ajax was voor Didi Longuet. De talentvolle nummer 8 schoot hard voor de goal langs. Ook Steven Pienaar en Kevin Bobson lieten zich gelden. Zij waren echter niet succesvol en AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 80