Ruud Kras op weg naar de ondertekening van zijn contract. Van links naar rechts; Keje Molenaar, vader Kras, Ruud Kras, Bob Haarms en Jeroen Slop. geblesseerd. Een scheurtje in de mediale band van zijn rechterknie zal hem een aantal weken aan de kant laten. Bondscoach Mark Wotte roept Cedric van der Gun en Andy van der Meyde op voor de oefenwedstrijd van Jong Oranje tegen De Graafschap van dinsdag 27 februari. In diverse media verschijnt het bericht dat Ajax zich zou hebben gemeld bij de KNVB voor het spelen van Intertoto-voetbal. Dit is niet waar. Ajax gaat ervan uit geen gebruik van Intertoto te hoeven maken. Vrijdag 23 februari Volendammer Ruud Kras zet een handtekening onder zijn vierjarig contract met Ajax. Zondag 25 februari Ajax krijgt revanche voor de verloren uitwedstrijd tegen FC Utrecht eerder dit seizoen. Pasanen, die een corner van Wamberto inkopt, en Galasek met een prachtig afstandsschot, zorgen ervoor dat de Amsterdammers met 2-0 van FC Utrecht winnen. Nikos Machlas krijgt in de kleedkamer net voor de warming-up een griepaanval en speelt niet mee. Ajax verhuurt Brutil Hosé tot het einde van het seizoen aan De Graafschap. Aaron Mokoena wint met Zuid- Afrika de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Malawi met 2-1. Maandag 26 februari Ajax 2 speelt een oefenduel tegen Rapid Boekarest, de oude club van Bogdan Lobont. De saaie wedstrijd eindigt in 0-0. Dinsdag 27 februari Ajax maakt bekend dat de club op zaterdag 10 maart de samenwerking met HFC Haarlem bekrachtigt met het zetten van een handtekening onder een overeenkomst. Reeds in oktober 2000 tekenden Ajax en Haarlem een intentieverklaring voor samenwerking op voetbaltechnisch gebied. 4 De eerste van een reeks Talentendagen vindt plaats op de Toekomst. De komende twee weken trachten 1200 jonge voetballers Ajax te overtuigen van hun kwaliteiten om zo een felbegeerde plaats bij de jeugdopleiding te verwerven. Een gelegenheidselftal met vele Ajacieden speelt een benefietwedstrijd voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Volendam. Onder hen Aron Winter, Tom Sier, assistenttrainer John van 't Schip en de oud-Ajacieden Koeman, Van Basten, Kieft, Wouters, Jonk, Mühren en Nwankwo Kanu. Shota Arveladze speelt met Georgië een oefenwedstrijd tegen FC Köln en wint met 2-0. Woensdag 28 februari Na afloop van het oefenduel Nederland - Tukije (0-0) roept Frank de Bij de wedstrijd Ajax - FC Utrecht is Danilo, de zoon van Wamberto, mascotte. Boer op tot het boycotten van de Arena. Hij vindt het veld gevaarlijk en zo slecht dat het voetballers in hun spel belemmert. Cristian Chivu wint met Roemenië een vierlanden-toernooi op Cyprus na een 3-0 zege op Litouwen. De verdediger loopt een blessure aan zijn voet op. Petri Pasanen verslaat met Finland Luxemburg met 1-0. André Bergdolmo klopt met Noorwegen Noord-lerland met 4-0. Van der Gun en Van der Meyde spelen met Jong Oranje een oefenduel tegen De Graafschap, uitslag 2-2. Donderdag 1 maart Ajax verandert de naam van de Klantenservice. De afdeling, die supporters bij allerlei zaken hulp biedt, heet nu Supporterszaken. Aaron Mokoena wordt geselecteerd voor het nationale elftal van Zuid-Afrika. Het team speelt op 10 maart de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Guinee. Vrijdag 2 maart Co Adriaanse vertelt de Amsterdamse omroep AT5 dat Kevin Bobson mocht worden uitgeleend aan Fortuna Sittard. De linkerspits, die eerder weigerde de overstap naar Haarlem te maken, wilde dit niet. Louis van Gaal roept Didi Longuet op voor een trainingsstage bij het Nederlands elftal onder 19. Op woensdag 7 maart staat een oefenwedstrijd tegen Telstar op het programma. Ole Tobiasen overhandigt een cheque van 10.000 gulden aan het Revalidatie Centrum Amsterdam. De donatie is tot stand gekomen door het veilen van een reclamebord tijdens de jubileumwedstrijd tegen Panathinaikos. Zondag 4 maart Nadat Ajax op achterstand is gekomen, zorgen Van der Vaart, Van der Gun en Arveladze voor een 1-3 overwinning tegen RBC. Ferdi Vierklau maakt zijn rentree in het eerste en Yakubu vervangt de zieke Pasanen. Omdat PSV, Feyenoord en Vitesse punten morsen, verstevigt Ajax de derde plaats van de KPN Eredivisie. Na afloop van de wedstrijd zegt Co Adriaanse dat Aron Winter, net als Richard Witschge, kan rekenen op medewerking van Ajax bij een eventueel vertrek als zijn huidige situatie niet verbetert. Winter heeft momenteel geen basisplaats in het elftal. Voor de camera's van AT5 zegt Co Adriaanse ook op zoek te zijn naar een breekijzer voor de voorhoede. Jan Vennegoor of Hesselink, spits van FC Twente, beschikt volgens Adriaanse over de gewenste capaciteiten voor die positie. Maandag 5 maart De tuchtcommissie van de KNVB schorst Andy van der Meyde voor één duel. Van der Meyde kreeg in de wedstrijd tegen RBC zijn vierde gele kaart. Ajax 2 verliest onverwacht met 0-2 het competitieduel tegen Fortuna Sittard. Voor de halve finale van de beker wordt geloot tegen PSV 2. Dif wedstrijd zal plaatsvinden op 22 maart op de Herdgang in Eindhoven. AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 60