Wamberto zegt voor de camera's van AT5 dat hij probeert de Belgische nationaliteit te krijgen. De Braziliaan ziet zichzelf niet in het nationale team van Brazilië komen. Hij hoopt als voetbal-Belg voor de Rode Duivels te gaan spelen. De UEFA start een onderzoek naar de mogelijkheid om in de toekomst te voetballen op kunstgras. Een vertegenwoordiger van ABN AMRO overhandigt in het spelerhome de Ajax Credit Card aan de selectiespelers. Zaterdag 10 februari Ashanti Goldfields, de Ghanese voetbalclub waarvan Ajax voor 51 eigenaar is, opent een jeugdcomplex voor jonge voetballers tot veertien jaar. Financieel directeur Jeroen Slop en financial controller Adri Brands wonen namens Ajax de festiviteiten bij. Jason Culina maakt zijn eerste doelpunt voor Germinal Beerschot Antwerpen. De Australiër is tot het einde van het seizoen verhuurd aan de zusterclub van Ajax. Zondag 11 februari Een uur voor de wedstrijd Ajax - Willem II delen Bob Haarms en terreinmeester Han van Wees een open brief uit aan de F-side. In de brief laat Ajax weten de zorgen van de supporters over de grasmat te delen en wordt om steun van de fans gevraagd. Door een eigen doelpunt van Willem ll'er Mathijsen en door goed optreden van doelman Fred Grim speelt Ajax gelijk tegen de ploeg uit Tilburg. Het is de 1500ste wedstrijd van Ajax sinds de invoering van het betaald voetbal. Rafael van der Vaart viert zijn achttiende verjaardag. 4 In de rust wordt namens ABN AMRO de Ajax Credit Card overhandigt aan algemeen directeur Arie van Eijden. Maandag 12 februari De heren Jos Verhaegen, Albert Verhaegen en René Snelders geven te kennen hun bestuurslidmaatschap van Germinal Beerschot Antwerpen (GBA) te beëindigen. In verband met hun staat van dienst als mede-oprichters van de club zal gezocht worden naar een mogelijkheid om in een honoraire positie aan de club verbonden te blijven. Het management van GBA wordt versterkt met Fron?ois Laureyssen, afgevaardigde van het bureau Eclipse. Sinds juni 2000 is Ajax grootaandeelhouder van GBA. Johnny Heitinga, speler van de A1, wordt door Mark Wotte opgeroepen voor Oranje onder 18. Ajax 2 wint in Heerenveen met 1-2 van de reserves van de plaatselijke SC. John O'Brien is de uitblinker op het middenveld en scoort uit een vrije trap. Kwame Quansah maakt via een penalty het andere doelpunt. Dinsdag 13 februari Haarlem wint de oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal onder 18 met 2-1. Johnny Heitinga speelt voor Oranje een goede partij. Woensdag 14 februari Tijdens de stagedag van het Nederlands elftal onder 19 scoort Youssouf Hersi in de oefenwedstrijd tegen Noordwijk twee keer, waardoor het duel met 2-0 gewonnen wordt. Ook Didi Longuet staat in de basis van Oranje. Donderdag 15 februari Arie van Eijden zegt in Ajax Life dat de Euro League momenteel geen haalbare kaart is. Hij trekt deze conclusie uit vergaderingen in Amsterdam, Nyon en Genève van de UEFA, de FIFA, de spelersvakbonden VVCS en FlPpro en de clubs die deel uitmaken van de G14. Niet alleen de Euro league was onderwerp van gesprek. Ook een Europees licentiesysteem voor clubs, het transfersysteem en de beoogde nieuwe opzet van het UEFA- Cuptoernooi zijn besproken. Vrijdag 16 februari In verband met de arrestatie van Karei Aalbers, ex-voorzitter van Vitesse, moet Nikos Machlas aan de FIOD vragen beantwoorden inzake zijn transfer van Vitesse naar Ajax in 1999. Ajax staat na een 3-0 winst op Fortuna Sittard in de top drie van de KPN Eredivisie. In de eerste helft scoren Galasek en Van der Gun. Na de rust maakt Daniel Cruz zijn eerste competitietreffer voor Ajax 1. Opvallend is de terugkeer van Richard Witschge in de basis. Hij wordt door de kijkers van Canal+ gekozen tot Man of the match. Na afloop van het duel in Sittard zegt Richard Witschge dat Ajax hem heeft laten weten mee te werken aan een eventuele transfer. De middenvelder mag na dit seizoen vertrekken als de situatie blijft zoals deze nu is. Maandag 19 februari De Roemeense international Flavius Stoican is vier dagen op proef bij Ajax. De rechtsachter traint met het eerste mee. Stoican speelt voor Universitatea Craiova, de voormalige club van Cristian Chivu. Ajax bereikt met Ruud Kras en FC Volendam overeenstemming over de transfer van de Volendammer naar Amsterdam. Het contract van de rechtsbenige verdediger, geboren op 31 maart 1982, gaat in op 1 juli 2001 en heeft een looptijd van vier jaar. In een spectaculaire wedstrijd weet Ajax 2 na een achterstand van 0-2 met 4-2 te winnen van Vitesse. De technische staf test Daniel Cruz als rechtsback en Andy van der Meyde als spits. De gelegenheidsspits, die normaal linkbuiten staat, scoort de 1-2. Walker, Sier en Hersi maken de overige doelpunten. Donderdag 22 februari Ajax besluit de optie in het contract van Joey Didulica te lichten. De overeenkomst loopt nu door tot 1 juli 2003. Door de blessure van Bogdan Lobont fungeert Didulica sinds kort als reservekeeper achter eerste doelman Fred Grim. Flavius Stoican rondt zijn stage bij Ajax af en keert terug naar Roemenië. Ajax blijft de 24-jarige verdediger, die een flinke conditionele achterstand had door een auto-ongeluk, wel in de scouting volgen. John O'Brien raakt weer geblesseerd. Een scheurtje in de mediale band van zijn rechterknie zal hem een aantal weken aan de kant laten, Bondscoach Mark Wotte roept Cedric van der AJAX MAGAZINE APRIL 2001 Freek de Jonge en Wim Schoevaart memoreren 'die goede oude tijd' tijdens de feestavond van Lucky Ajax. Bij de wedstrijd Ajax - Willem II moedigt Bogdan Lobont zijn teamgenoten aan vanaf de tribune. De Roemeen komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer aan spelen toe. Hij werd geopereerd aan zijn rechterschouder.

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 59