23 januari - 5 maart AJAX VAN PM foto's Yvonne Witte Pius Ikedia wordt behandeld voor de verlenging van het verloren Amstel-Cupduel tegen Vitesse. 58 AJAX MAGAZINE APRIL 2001 Woensdag 24 januari Heini Otto verlengt zijn contract als trainer van HFC Haarlem met één jaar. De overeenkomst duurt tot 1 juli 2002. Donderdag 25 januari Halverwege de training beseft Co Adriaanse dat Cristian Chivu niet kan spelen in de bekerwedstrijd tegen Vitesse. Chivu is geschorst omdat hij vorig jaar twee gele kaarten kreeg in het verloren bekerduel tegen Roda JC. Vrijdag 26 januari Ajax verliest het Amstel-Cupduel tegen Vitesse met 1-2. Tomas Galasek brengt Ajax na twintig minuten met een mooi afstandsschot op voorsprong. De ploeg van oud-Ajacied Koeman wint uiteindelijk door een golden goal in de achtste minuut van de verlenging. Van grasmat nummer 24 blijft niet veel over. Zaterdag 27 januari Het slechtste gedeelte van de grasmat, voor de dug-outs, wordt vervangen. Men spreekt nu van grasmat nummer 24-eneenhalf.^ Lucky Ajax heeft zijn jaarlijkse feestavond. Zondag 28 januari Rafael van der Vaart wordt niet verkozen tot 'Rookie of the year' tijdens het profvoetbalgala van de VVCS. Voetbalsupporters geven via de telefoon hun voorkeur aan Ebi Smolarek van Feyenoord. Maandag 29 januari Ajax 2 wint een vriendschappelijke wedstrijd tegen Anderlecht met 2-1. Youssouf Hersi en Kwame Quansah maken de doelpunten. Cedric van der Gun doet na een blessure weer wedstrijdritme op.^ Tomas Galasek zegt in het AT5-programma 'Godenzonen' dat hij weliswaar de aanvoerdersband in het veld draagt, maar dat achter de schermen Aron Winter nog altijd de captain is. Jesper Gronkjaer scoort voor het eerst voor zijn nieuwe dub Chelsea. Hij doet dit zelfs twee maal binnen tien minuten. Dinsdag 30 januari Willem II verzoekt in de Arena te mogen trainen om te wennen aan de slechte grasmat. Co Adriaanse zegt voor de camera's van AT5 dat geen gehoor kan worden gegeven aan het verzoek van trainer Westerhof. Ajax mag zelf volgens de reglementen namelijk ook niet trainen op het veld van de Arena. Cedric van der Gun wordt door de inwoners van Den Haag uitgeroepen tot beste profsporter van het jaar. Woensdag 31 januari Ajax-aanhangers laten twee koeien los op het gras van de Arena. Met deze actie protesteren de supporters tegen de slechte staat van het veld. De fans geven Ajax en de Arena tot 18 maart de tijd om te zorgen voor een goed bespeelbare grasmat. Wordt niet aan de eis voldaan, dan beraden de supporters zich op 'passende actiemaatregelen'. Donderdag 1 februari Bogdan Lobont wordt aan zijn rechterschouder geopereerd. De Roemeen is voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. 4 Ajax wint van De Graafschap. In Doetinchem komt de ploeg van Adriaanse op achterstand, maar Arveladze, Machlas en Van der Vaart zorgen voor een 1-3 zege. Vrijdag 2 februari Ferdi Vierklau traint voor het eerst met de groep mee. Hij werkt een training af met het tweede. De verdediger is hersteld van een langdurige buik/liesblessure. Zaterdag 3 februari De selectie traint 's ochtends op een met sneeuw bedekt trainingsveld om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op de omstandigheden van de wedstrijd tegen FC Groningen, de volgende dag. De speciale training blijkt achteraf niet nodig. Later op de middag wordt het duel wegens de slechte conditie van het veld in Groningen afgelast. Zondag 4 februari Ajax A1 eindigt als derde op een internationaal toernooi in Peru. Maandag 5 februari Ajax 2 wint de competitiewedstrijd tegen FC Twente met 1-5. Ferdi Vierklau maakt na langdurig blessureleed zijn rentree. Dinsdag 6 februari Louis van Gaal selecteert Didi Longuet en Youssouf Hersi voor een stagedag bij het Nederlands elftal onder 19 ter voorbereiding op het WK in Argentinië, dat deze zomer zal plaatsvinden. Woensdag 7 februari De nieuwe datum voor FC Groningen - Ajax wordt vastgesteld. Het duel vindt plaats op zondag 11 maart. Donderdag 8 februari De selectie traint op het gras van de Arena ter voorbereiding op het duel tegen Willem II. Nu Ajax, aangezien het een (halve) nieuwe mat betreft, op het veld mag trainen, nodigt Co Adriaanse de selectie van Willem II alsnog uit om het gras te komen testen. Nikos Machlas en Cristian Chivu steken een helpende hand toe op de Mitsubishi-stand op de Autorai. Tot en met 18 februari zijn elke dag twee Ajacieden op de stand aanwezig. Ze delen handtekeningen uit en gaan op de foto met Ajax- fans. Ajax 2 plaatst zich voor de halve finale van het bekertoernooi voor reserveteams. In Breda wint het elftal van Jan Olde Riekerink met 0-3 van NAC 2. John O'Brien is hersteld van de achillespeesblessure, die hij opliep tijdens de Olympische Spelen, en maakt zijn rentree. Tijjani Babangida bereikt met Cenderbirligi verrassend de finale van het toernooi om de Turkse beker ten koste van Besiktas. Vrijdag 9 februari

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 58