Bep Leentvaar In de slotminuut van de wedstrijd tegen RBC Roosendaal ontvang Shota Arveladze een pass op maat van Daniel Cruz. De Georgiër hield de bal netjes bij zich en schoof hem op het juiste moment in het lege doel, 1-3. problemen te komen. In eigen huis gaat het vaak in het begin goed, lukt het ook om op voorsprong te komen, maar zakt men vervolgens weg. In uitwedstrijden komt de ploeg nogal eens eerst op achterstand, maar lukt het tegenwoordig wel weer om alsnog de winst te pakken. Deze wisselvalligheid is kennelijk kenmerkend voor een ploeg die op weg is naar 'steeds een beetje beter'. Voor het eerst naar Roosendaal Er volgde een week waarin veel Ajacieden op pad gingen met de nationale ploeg van hun land. Nikos Machlas bleef thuis vanwege ziekte en Cedric van de Gun was om dezelfde reden niet beschikbaar voor Jong Oranje. Wel op reis gingen Petri Pasanen, Cristian Chivu, Shota Arveladze, Andy van der Meyde, Youssouf Hersi en André Bergdolmo. Daarnaast zetten Tom Sier en Aron Winter zich in voor de benefietwedstrijd in Volendam voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand. Een flink aantal (oud-)Ajacieden speelde mee met de Vrienden van Volendam, onder wie Marco van Basten die liet zien het scoren nog niet verleerd te zijn. Het voetballen trouwens ook niet, maar dat gold voor meer spelers. In het team van Volendam speelde verdediger Ruud Kras (18), die zich na dit seizoen bij Ajax zal melden. De eerste wedstrijd in de maand maart Foto: Louis van de Vuurst betekende voor Ajax voor het eerst in de geschiedenis een rit naar Roosendaal om aldaar de lokale helden van RBC te bestrijden. De Brabanders troffen Ajax twee maal eerder in de historie. In 1986 won Ajax in de Meer de bekerfinale tegen de ploeg uit Roosendaal met 3-0 en voor de competitie werd het dit seizoen in de Arena een wat magere 2-0 overwinning. In het nieuwe Vast&Goed Stadion kon het echter alle kanten opgaan want de club verkeerde in een fase waarin men met alle macht probeerde te voorkomen al na één seizoen weer af te moeten dalen naar de eerste divisie. Ajax moest maar zien daar op het zeer hobbelige en zanderige veld voldoende tegenover te stellen. In de Ajax-defensie ontbrak de zieke Petri Pasanen en was Cristian Chivu niet geheel fit. Ferdi Vierklau speelde nu op rechts na een zeer lange afwezigheid vanwege blessures. RBC bestreed Ajax met veel opportunisme en aanvankelijk ook nog met succes: al in de derde minuut lag de openingstreffer achter Fred Grim. Er volgden meer angstige momenten voor het Amsterdamse doel. Ook Ajax liet zich voorin niet onbetuigd, maar trof steeds Oscar Moens op z'n weg. Op een van richting veranderd schot van Rafael van der Vaart had de RBC-keeper echter geen verweer, zodat Ajax zich in de rust bij een 1-1 stand kon bedenken dat het in de tweede helft fel van leer zou moeten trekken om de wedstrijd winnend af te kunnen sluiten. Nadat paal en lat bij schoten van Shota Arveladze en Andy van der Meyde (ingevallen voor Nikos Machlas) RBC nog in de race gehouden hadden, was het Cedric van der Gun die Ajax naar een voorsprong tilde. De Roosendalers stroopten daarna de mouwen nog eens op om er nog een puntje uit te slepen, maar moesten uiteindelijk vlak voor tijd buigen toen Shota Arveladze Ajax op 3-1 bracht. De winstpunten zetten Ajax nog steviger op de derde plaats en als de concurrentie blijft meewerken, weet je maar nooit waar de club aan het einde van de rit staat. In memoriam Op 12 februari 2001 overleed ons Ajax-lid Bep Leentvaar op 80-jarige leeftijd. Bep werd lid op 1 juli 1944 en speelde twee seizoenen afwisselend in Ajax 3 en 4 als midhalf. In 1946 werd hij onverwachts in Ajax 2 gevraagd om als goalkeeper te functioneren nadat de opgestelde doelman was afgehaakt door een blessure. Bep deed dit zo goed, dat hij in een periode van drie jaar niet alleen keeper van Ajax 2 was, maar tevens 27 wedstrijden in het eerste keepte. Na zijn voetbalperiode bekleedde hij van 1951 tot en met 1955 de functie van tweede penningmeester in het bestuur. Tevens had hij van 1974 tot en met 1977 zitting in de ledenraad. Bep was een aangenaam mens en trouw lid van onze club. Hij ontving in 1994 de gouden Ajax-speld vanwege zijn 50-jarig lidmaatschap. Hij was veel aanwezig bij de wedstrijden van ons eerste elftal. Ook was Bep een vaste bezoeker van het jaarlijkse diner van de Bordjesclub. Wij wensen zijn echtgenote Miep, zoon en schoondochter veel sterkte bij het accepteren en verwerken van dit voor hen grote verlies. Bep, rust in vrede. André Kraan AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 56