had om zich voor te bereiden op de ontmoeting met Willem II in de Arena op zondag 11 februari. Als Willem II op bezoek komt, is dat tegenwoordig iets bijzonders. Niet alleen zien Co Adriaanse en Tomas Galasek een groot deel van hun voormalige collega's terug, ook keert Hans Westerhof dan weer even terug op het oude nest, waar hij nog met veel plezier aan terugdenkt. 'Mijn mooiste gedachte blijft dat Ajax een echte club is,' liet hij voorafgaand aan het duel weten in Het Parool. 'Zeker op de Toekomst voel en ruik je dat. Daar lopen mannen rond als Henk van Teunenbroek, Cas Harms, Teun Bogaard en Wim Schoevaart. Mannen die daar al jaren rondlopen en door Ajax ook echt in ere worden gehouden. Dat brengt een bepaalde unieke sfeer met zich mee. Die mannen zitten ook vaak aan die grote ronde tafel op de Toekomst. Prachtig beeld vond ik dat altijd. Dan voelde je de verbondenheid van die mannen met hun Vreugde in het Ajax- kamp nadat invaller Daniel Cruz de stand op 3-0 gebracht heeft. Door de overwinning op Fortuna Sittard nam Ajax de derde plaats over van Vitesse. club.' En verder: 'Ik denk aan het feest ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Ajax. Er is toch geen club ter wereld die zelf zo'n revue in elkaar kan zetten! Daar kan Real Madrid of AC Milan of welke club dan ook niet aan tippen.' Statistisch had Ajax reden om de wedstrijd met zelfvertrouwen tegemoet te zien. In 26 eerdere duels in Amsterdam had Willem II nog nooit gewonnen en Ajax was deze competitie thuis nog steeds ongeslagen. Hans Westerhof heeft echter geruime tijd in de keuken van Ajax gekeken en had er alles aan gedaan om Ajax optimaal tegenstand te bieden. Hij had zelfs overwogen om in de Arena te komen trainen om zijn spelers te laten wennen aan het gras. Ook zonder dat het daarvan gekomen was, wist zijn ploeg Ajax van de winst af te houden. Sterker, Ajax moest genoegen nemen met een moeizaam bevochten gelijkspel (1-1), waarbij de Ajax-treffer nog van de voet van een Willem Il-speler kwam ook. De Tilburgers speelden waarschijnlijk hun beste wedstrijd van het seizoen (zoals veel clubs dat tegen Ajax doen!). Co Adriaanse kon nauwelijks tevreden zijn over het spel en het resultaat. 'We hadden problemen aan de zijkanten,' verzuchtte de trainer. Hans Westerhof was opgewekter: 'Ik was verheugd hier terug te zijn. En dat gevoel heb ik geprobeerd over te brengen op mijn spelers. Jammer alleen dat we niet gewonnen hebben.' 'Makkie' in Sittard Vervolgens stond er weer eens een wedstrijd op een vrijdagavond (16 februari) op de lijst. Daarvoor moest Ajax afreizen naar Sittard. De laatste twee jaar hadden de gastheren van Fortuna zich in eigen huis kranig geweerd en de Amsterdammers met een 1-0 en 2-0 nederlaag naar huis laten afreizen. Dan duurt zo'n lange reis extra lang. Door een blessure van Rafael van der Vaart, opgelopen in de voorbereiding op deze wedstrijd, kon Richard Witschge na lange tijd weer z'n opwachting maken. Hij speelde een goede wedstrijd en had een groot aandeel in de doelpunten. Het werd voor Ajax min of meer een 'makkie' doordat het al snel op voorsprong kwam door Tomas Galasek uit een pass van Richard Witschge op Wamberto en Foto's: Louis van de Vuurst Twee dagen na zijn twee treffers voor Jong Oranje kreeg Youssouf Hersi ook speeltijd van Co Adriaanse. Hij kwam tegen Fortuna in het veld voor Shota Arveladze. AJAX MAGAZINE APRIL 2001 53

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 53