Kras volgend seizoen Ajacied Tegen Willem II keerde de van een blessure herstelde Cedric van der Gun, na tegen De Graafschap al ingevallen te zijn, terug in de basisopstelling. Middenvelder Christopher Kanu stond tegen Willem II opnieuw als rechtsback opgesteld. Trainer Co Adriaanse zei dat hij op dit moment de enige optie is voor deze positie. Foto's: Louis van de Vuurst een stevige vierde plaats op de ranglijst en de vooruitzichten op de derde plaats waren bepaald niet ongunstig. Dan moest de concurrentie (Vitesse) wel wat meewerken en Ajax zijn wedstrijden winnend afsluiten, maar dat laatste moest mogelijk zijn als het zou lukken het goede spel van voor de winterstop te continueren. De draad kon worden opgepakt in Doetichem op donderdag 1 februari. Spelen in de provincie op een doordeweekse avond heeft altijd iets onverwachts, iets ongrijpbaars in zich. Het zou niet de eerste keer zijn dat Ajax op zo'n moment onderuitging. Daar stond tegenover dat het syndroom van het niet kunnen winnen in uitwedstrijden was afgeschud. Willem II en NAC hadden inmiddels ervaren dat die gedachte tot het verleden behoorde, en nu zou - ook gezien de ranglijst - De Graafschap er evenaans aan moeten geloven. Dat was de verwachting, al moest er rekening mee gehouden worden dat het opportunisme van de Superboeren soms lastig te bestrijden is. En inderdaad ging het Ajax heeft een nieuwe verdediger. Ruud Kras van FC Volendam maakt per 1 juli 2001 de overstap naar Amsterdam. De rechtsbenige verdediger, geboren op 31 maart 1982, tekende een contract voor vier jaar. Kras, dit seizoen nog speelgerechtigd voor de A-junioren, maakte begin dit jaar de overstap naar het eerste elftal van FC Volendam. Ook komt hij uit voor het Nederlands elftal onder 18 jaar. aanvankelijk even mis toen De Graafschap, optredend met nogal wat voormalige Ajacieden in de gelederen, een voorsprong nam. Het was voor Ajax het teken er een tandje bovenop te doen waardoor nog voor de rust Shota Arveladze en Nikos Machlas de achterstand konden ombuigen naar een 2-1 voorsprong. Met nog een half uur te spelen bepaalde Rafael van der Vaart uit een schitterend genomen vrije trap de eindstand op 3-1 en konden weer drie punten worden bijgeschreven. De wedstrijd was er niet een om lang bij stil te staan. Het veld was slecht (ook daar) en beide ploegen moesten het hebben van hard werken. Dat lukte Ajax beter dan De Graafschap en derhalve was de overwinning verdiend. De winst was extra nuttig omdat een dag eerder de concurrentie het had laten afweten, waardoor het zicht op de derde plaats plotseling een stuk helderder werd. Iets bijzonders Op zondag 4 februari stond de uitontmoeting tegen FC Groningen op het programma, doch de slechte weersomstandigheden in het hoge noorden lieten niet toe dat de wedstrijd gespeeld werd. Reeds op zaterdagmiddag werd het duel afgelast, zodat Ajax een volle week Foto: Yvonne Witte AJAX MAGAZINE APRIL 2001 51

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 51