Cheque voor Revalidatiecentrum AART ion CLÏCKWOR Voorafgaand aan Ajax - Vitesse werd in het stadion een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Volendam. Vertwijfeld grijpt Co Adriaanse naar zijn hoofd bij een gemiste kans in de bekerwedstrijd tegen Vitesse. voorlopig nog niet. Eerst maar eens dit seizoen tot een goed einde brengen. Foto's: Yvonne Witte weer een paar maanden verder en ging het bovendien om een wedstrijd in eigen huis. Toch was niet iedereen er even gerust op. De historie leert dat Ajax meestal niet zo geweldig overwintert en de enige wedstrijd die in de voorbereiding werd gespeeld was niet om over naar huis te schrijven. Erger nog, Co Adriaanse noemde het oefenpartijtje van zijn ploeg tegen het nationale team van Qatar (0-0) zelfs heel slecht. 'Maar we hebben tien dagen lang hard en goed gewerkt en dat is ook wat waard. We hebben ons onder perfecte omstandigheden goed kunnen voorbereiden op de tweede competitiehelft.' De omstandigheden in de Amsterdam Arena waren minder florissant. Behalve dat het er een paar graden kouder was, liet ook de grasmat zich weer eens van z'n slechtste zijde zien. Alle moeite en inspanningen ten Donderdag 1 maart hebben Ole Tobiasen en David de Vries namens Ajax en Daily Sports een cheque van 10.000 gulden overhandigd aan Frank Ettema (midden) van de afdeling sportrevalidatie van het Revalidatiecentrum Amsterdam (RCA). Het geldbedrag is het resultaat van de veiling van een reclamebord, waarop Daily Sports het hoogste bod uitbracht. Na de overhandiging van de cheque speelden Ole en David de Vries in de sportzaal een partijtje rolstoelbasketball met de revalidanten. Foto: Louis van de Vuurst Golden goal voor Vitesse Voor Ajax begon de herstart op vrijdag 26 januari met de bekerwedstrijd tegen Vitesse in de Arena. 'Wij willen graag de beker winnen,' liet Co Adriaanse voorafgaand aan de wedstrijd weten. Maar ja, wie wil dat niet? Ook Ronald Koeman zal namens Vitesse iets dergelijks hebben gezegd. De beker kan via een relatief korte weg binnengehaald worden en dan is in ieder geval Europees voetbal gegarandeerd. Dat is iets waar zowel Vitesse als Ajax voor moet gaan, en in de competitie weet je maar nooit hoe het balletje soms rolt. In de competitiewedstrijd in Arnhem kwam Ajax snel op een 1-0 achterstand, die echter via Machlas en een penalty van Chivu werd omgezet in een 1 -2 voorsprong, waarna de winst uiteindelijk toch naar Vitesse ging. Dat was op 15 oktober. Nu was de ploeg AJAX MAGAZINE APRIL 2001 47

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 47