gegaan. Maar de familie is blij voor me dat ik erin ben gekomen. Iedereen in Nigeria is enthousiast, en Nwankwo natuurlijk ook.' Hoe serieus was het gerucht destijds over de terugkeer van je broer naar Ajax? Kanu: 'Ik weet alleen maar dat hij heel erg graag in Amsterdam is en dat hij met veel plezier terugdenkt aan zijn periode hier bij Ajax. 'Voor mij was het leuk geweest als hij ook naar Ajax was gekomen. Aan de andere kant was ik nu gedwongen om alles zelf te regelen en mijn leven in te richten. Dat is ook weieens goed, als je altijd met je broer bent geweest waarbij hij het klappen van de zweep kende. Nu sta ik meer op eigen benen. Het is ook leuk om zelf geld te verdienen en je eigen kleren te kunnen kopen. Dat geeft een goed gevoel. Het grootste verschil zit hem in het feit dat ik hier toen met mijn broer was en nu niet. Nu zit ik hier zonder mijn familie. Toen Foto: Gerard van Hees had ik de droom om met Nwankwo in een elftal te spelen; in Ajax 1 dus. Nu speelt hij in Londen en ik in Amsterdam. Op zich is Ajax niet veranderd. De club speelt nog min of meer hetzelfde als ik gewend was in de jeugd. Ik kwam in de BI en nu speel ik in het eerste. Maar ik zit nu meer aan de telefoon. Dat is het verschil. Ik bel nu meer. Naar Nigeria en naar Engeland. Het is soms behoorlijk eenzaam. Ik mis mijn broer. En ik kan hem ook niet altijd bellen natuurlijk. Hij moet gewoon werken. Normaal gesproken weet ik zijn schema, en weet ik daarmee ook wanneer ik hem kan bellen, 's Avonds meestal.' Wat zegje dan Kanu: 'Dat het goed met me gaat. Hij kan me nog altijd met veel dingen helpen. Hij heeft toch bij grote clubs gespeeld en weet hoe het eraan toegaat in Europa. Hij geeft me advies over van alles en nog wat. Ook natuurlijk over het omscholen tot verdediger. Mijn broer wijst me er steeds op dat ik hard moet blijven werken en dat ik altijd alles moet geven om te laten zien wat ik kan. Het zijn dingen die je zelf ook wel weet, maar het is toch prettig als hij je af en toe moed in praat. En hij vertelt me hoe het met hem gaat. Hij vindt het soms vervelend dat hij weinig speelt. Daar hebben we het dan over. Maar het gaat natuurlijk goed met hem. Hij speelt bij een prachtige club.' Jij zegt dan tegen je broer dat het goed met je gaat. In de kranten staat soms iets heel anders. Kanu: 'Ik voel me niet aangesproken als men zegt dat de zwakste linie van Ajax de verdediging is. Het kan ook zo zijn dat de oorsprong van de fouten die achterin worden gemaakt elders op het veld ligt. Ik zeg niet dat dat zo is, maar het zou zo kunnen zijn. Het is wel zo dat Ajax altijd aanvallend speelt en dat je als verdediger aangesproken als men zegt dat de zwakste linie van Ajax de verdediging is MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 35