'Als voetballer heb ik in de Inter-periode niet veel geleerd' Het zag er eenzaam uit, die rondjes. Kanu: 'Het viel wel mee. Het is goed om aan je conditie te werken. Ik mis niet graag een training. Het gebeurt me ook bijna nooit. Ik houd van trainen. Maar inderdaad zijn er vrolijker trainingen dan in je eentje rondjes lopen terwijl het koud is en er geen bal in de buurt is. Maar dat zijn dan dingen waar je je overheen moet zetten. Gewoon rondjes lopen en nergens aan denken. Het is mijn werk.' met die Roemeense jongen bezig houden. Als ze hem goed vinden, moeten ze hem er vooral bij halen. Dan is het nog altijd aan mij om te laten zien dat ik beter ben. Dus moet ik me gewoon op mezelf concentreren en op mijn eigen spel. Ik moet zorgen dat ik de goede dingen doe voor het elftal als ik speel, en over andere dingen moet ik me niet druk maken.' Erfelijk Het incident met de tandarts moet niet de indruk wekken dat Christopher Kanu het niet zo nauw neemt met het spelonderdeel discipline. Normaal gesproken is hij nauwgezet bezig zijn carrière vorm te geven. Zijn grote broer Nwankwo was na de successen van '95 even terug in het Oost-Nigeriaanse Owerri en stelde voor dat Chris langs zou komen in Amsterdam. De jongste Kanu mocht meetrainen bij Heini Otto in de BI en bewees zich direct. Tot het einde van dat seizoen speelde hij mee in de BI, totdat de Ajax-fans werden opgeschrikt door de onheilstijding dat Nwankwo door Inter was gekocht. Zoals Christopher zijn broer had gevolgd naar Ajax, zo volgde hij hem ook naar Inter. Daar bleek al snel dat Nwankwo een ernstig probleem had met zijn hartkleppen. De overstap kreeg een dramatische wending. Chris speelde eerst voor het beloftenteam van Inter en werd vervolgens uitgeleend aan het Zwitserse Lugano. Kanu: 'We gingen samen naar Italië, maar het begon natuurlijk beroerd. Mijn broer moest aan zijn hart worden geopereerd. Het was een enorme schok toen duidelijk werd wat er precies aan de hand was. Nu is dat gelukkig allemaal verleden tijd. Ik ben nu niet meer bezorgd over zijn gezondheid. Daar is ook geen enkele reden voor. Als voetballer heb ik in de Inter- Foto: Louis van de Vuurst periode niet veel geleerd. Misschien wel als mens. Het was een angstige periode. Voor Nwankwo nog het meest, maar de hele familie is zich rot geschrokken. Opeens ben je dan met dingen bezig waar je je nooit mee bezig hebt gehouden. Het belangrijkste was toen dat Nwankwo weer gezond zou worden. Dat duurde natuurlijk lang. In de tussentijd was ik uitgeleend aan Lugano in Zwitserland. Ik heb er in ieder geval van geleerd dat het in Nederland prettig leven en werken is.' Ben je niet bang geweest dat het defect erfelijk was? Kanu: 'In ieder geval heb ik me direct laten onderzoeken. Er was inderdaad een mogelijkheid dat het in de familie zou zitten. Gelukkig bleek er bij mij niets aan de hand.' Nwankwo vertrok naar Arsenal. Daar scheidden zich de wegen van de twee broers. Christopher keerde terug naar Ajax. Daar maakte hij de perikelen mee AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 31