MAGAZINE APRIL 2001 weg die hem nu moet afleggen naar de warme douche, maar gelukkig is de deur nog open en kan hij normaal via de trap terug naar de kleedkamer. Alles wijst erop dat Kanu zojuist een straftraining heeft afgewerkt. Maar zelf doet hij alsof dit allemaal zo gepland was. 'Ik was te laat op de training,' zegt Kanu. 'Daardoor moest ik het lopen later inhalen. Dat was gewoon de afspraak. Niets bijzonders. Ik vind het zelf het allerergst als ik een training mis.' Gaatjes Chris Kanu heeft een beetje ongelukkige dag uitgekozen om naar de tandarts te gaan en daar te laat van terug te keren. Ajax heeft de besprekingen met rechter verdediger Ruud Kras afgerond. De achttienjarige Volendammer zet samen met zijn zaakwaarnemer - en voormalig rechtsback - Keje Molenaar zijn handtekening onder een vierjarig contract. En op dezelfde dag is de Roemeense international Flavius Vladimir Stoican voor het eerst op proef. Ook een rechtervleugelverdediger. Had je gaatjes? Kanu: 'Er was niets met mijn gebit aan de hand. Eén gaatje. Dat viel mee. Of eigenlijk was het een vulling die niet meer goed zat. Er was een stukje losgelaten, zodat er opnieuw een vulling in moest. Dat is nu in orde.' Als er een Roemeense concurrent wordt uitgenodigd om op proef te komen en Ajax koopt met Ruud Kras nog een andere rechtsachter, moet het vervelend zijn om door de tandarts een training te missen. Kanu: 'Ik was te laat op de training. En ik had ook te laat doorgegeven dat ik een afspraak bij de tandarts had. Ik werd er wel zenuwachtig van toen ik wist dat ik te laat zou gaan komen. Vooral ook omdat ik niet wist hoe ik moest beginnen als ik op het veld zou komen. Nu kwam ik op de training terwijl die al bijna was afgelopen. Even een korte warming-up, heel even met de groep mee, en toen gingen we alweer naar binnen. Voor mij maakt het niets uit als Ajax zich richt op andere spelers voor mijn positie. Ik ben een profvoetballer. Dit soort dingen hoort erbij. Ik ga me echt niet 29

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 29