Is fjet amalgaan in de mond van Ajax Kanu De problemen liggen achterin. Althans, dat is het gemakkelijke oordeel dat veelal de kranten haalt. Christopher Kanu hoopt die problemen weg te nemen, waar hij ze soms zelf veroorzaakt. Nog altijd heeft de Nigeriaan moeite om niet meer als de aanvallende middenvelder te denken die hij was. Adriaanse hevelde Kanu over naar de A-selectie, maar lijkt nog niet helemaal overtuigd. Voor een Nigeriaan is het hier altijd te Jkoud voor de tijd van het jaar. Maar er zijn van dig dagen dat de gevoelstemperatuur ondraaglijk is. Niet vanwege een snijdende noordoostenwind, die striemen winterhagel rond de Arena jaagt; niet vanwege bevroren voeten in stug geworden kicksen. Zulk slecht weer is het niet, voor Nederlandse begrippen. Grijs is het, en somber dus ook. Het Hollandse klimaat heeft alle kleur verwijderd uit de omgeving. In de Arena, die vanaf het trainingsveld bijna behaaglijk en knus oogt, wordt een enkeling geïnterviewd. Op het trainingsveld loopt een eenzame man zijn rondjes, door niemand gadegeslagen. Het trainingspubliek is naar huis, geen trainer te bekennen en Christopher Kanu draaft als een werkpaard in de tredmolen. Korte zijde looppas, lange zijde versnelling. Rondje na rondje. Dit is Ajax' rechtsback, die vanaf januari door trainer Co Adriaanse aan de A-selectie is toegevoegd en die daarna veel speelde. Niet altijd goed. 28 door Raymond Bouwman In de wedstrijd tegen Willem II maakte de vorige trainer van Ajax - Hans Westerhof - volgens het wedstrijdverslag in de Telegraaf goed gebruik van 'de zwakste schakel in Ajax' opbouw'. Vraagt iemand zich ooit weieens af wat het voor een talentvolle speler moet betekenen om zoiets over zichzelf terug te lezen? Een vliegtuig duikt door de dikke grijze wolken heen, een lege metro rijdt langs en ergens vandaan klinken de doffe echo's van een hei installatie. Kanu heeft zijn laatste korte zijde erop zitten en snerpt met de noppen over de metalen loopbrug. Hij zweet licht. 'Shit,' zegt hij als hij ziet dat de vuilcontainer waarmee hij de deur dacht open te hebben gehouden, is verschoven. Vol afgrijzen denkt hij aan de moeizame AJAX MAGAZINE APRIL 2001 Christopher Kanu debuteerde in Ajax 1 op 30 september 1999 als vervanger van Ferdi Vierklau in de UEFA- Cupwedstrijd tegen Dukla Banska Bystrica.

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 28