Alles ervoor doen en alles ervoor laten blijkt geen garantie te zijn voor succes. Ik sta nog steeds met het keepen op en ik ga er in principe mee naar bed, alleen vind ik het ook nodig te kunnen relativeren. Als het heel erg goed gaat, zoals na die wedstrijd tegen Willem II, geniet ik daar 's avonds nog even van. Maar als er iets fout gaat, heb ik soms een week nodig om dat te verwerken. Zolang dat nog aanwezig is, weet ik dat ik iets doe wat ik heel graag wil. Ik probeer aan te geven dat je als speler er alles voor moet doen en laten, maar daar niet blind op kunt varen. Het is geen garantie dat er dan een wereldseizoen volgt.' Ajax staat de eerste helft tegen de Tilhurgers behoorlijk onder druk. Na de derde vrije trap van Willem II op rij glipt Jattoo Ceesay achter Tomas Galasek langs en kopt raak. Fred is kansloos en treft geen blaam. Maar waar vorig seizoen zo'n treffer zorgde voor onrust en gelatenheid binnen de ploeg, is er nu het gevoel dat de achterstand omgebogen kan worden. Grim motiveert in woord en gebaar de Ajacieden die zich opmaken voor de spelhervatting. Ervaring 'Als een jonge doelman het vorige seizoen mee had moeten maken, had ik hem dit seizoen nog maar weinig kans gegeven. Op dat vlak heb ik voordeel geput uit mijn leeftijd en ervaring. Ik ga met zo'n situatie wat rustiger om. Toen ik jong was en geen kinderen had, kon ik dat nooit zeggen, maar het gezinnetje neemt nu een heel belangrijke plaats in. Ze zijn er altijd voor mij. Niet alleen als het heel goed gaat, maar ook als het slecht gaat, gewoon altijd. Ik vind het van belang dat ik daar mijn rust kan vinden. Ik ben wel het type dat zijn AJAX MAGAZINE APRIL 2001 17

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 17