PERSGGNi-tfK Yerli schrijft, doet radio en treedt op met een frequentie die enorm is. Zonder blikken of blozen zei ze ooit dat ze achttien uur per dag met haar werk bezig is. Hiermee geconfronteerd zegt ze ietwat beschaamd: 'En het klopt ook nog! Ik slaap vaak maar zes uur per nacht en werk verder de hele dag. Maar dat doe ik dus niet zeven dagen in de week, er zijn dagen dat ik tien uur slaap, wat ik op zo'n moment dan ook echt nodig heb. Ik zaai nu om ooit te oogsten. Ik wil mezelf nooit het verwijt maken dat ik het niet voldoende heb geprobeerd. Mijn filosofie luidt: ga ervoor. 'Een van mijn dromen is een optreden in een vol Carré. Als ik een droom heb, ga ik stappen nemen om die droom te verwezenlijken. Ik vlieg hoog en realiseer me dat ik af en toe hard kan vallen. Voor mijn Carré-droom betekent dit: eerst in kleine theaters werken, een goede show schrijven, met je publiek leren omgaan, een goed team om je heen formeren en ga zo maar door. Allemaal stappen op weg naar de droom. Ik ben daarom ook zo blij met mijn soloshow. Leoni lansen, mijn regisseur, zei tegen me: Nil, pas op, zeg het niet te hard, want als het je niet lukt, gaan de media en de mensen denken: ach, wat zielig toch. Maar zo zie ik het zelf niet. Ik droom ervan, maar weet dat het kan mislukken. Ik wil er alles aan gedaan hebben, zodat ik het nooit een ander of mezelf kan verwijten. En, laat ik eerlijk zijn, een beetje gelukkig ben ik al. Vijf dagen lang optreden voor een volle zaal in de Kleine Komedie, toch vlak bij Carré, dat is me al gelukt.' De andere kant van de medaille 'Het was vorig jaar september. Ik was in de Hema en wilde bedankt zeggen toen ik mijn wisselgeld terugkreeg. In mijn hoofd zat het goed, maar het woord kwam er niet uit. Ik kon even niet meer praten. Ik schrok me rot. Buiten zag ik een McDonald's en voor mezelf probeerde ik dat uit te spreken, maar opnieuw kwam er niets uit. Het lukte gewoon niet. Ik ben meteen naar het ziekenhuis gegaan, daar is n BPÏ MAGAZINE APRIL 2

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 169