Ajax 3, indertijd het eerste amateurelftal, werd in het seizoen 1955-1956 kampioen. Staand vanaf links: Arie de Wit sr, Ferry Dukker sr, trainer Gerrie Stroker, André Kraan, Gerard Beumer, Jan Woltering, JJ. Vermeulen, Jan van Dijk, A.C. de Rooy, Wessel van de Wiel, Jan Quakernaat, Henk Blomvliet; onder: Ferry Dukker jr, Corvan de Wal, Jan Draaijer, Freek Moinat, Cor van Dekken. Staand vanaf links: Cor van de Wal, Jan Quakernaat, Jan van Dijk, Wout Pelser, Jan Woltering, Jan Draaijer, A.C. de Rooy, Wim Schoevaart; gehurkt: Bennie Muller, Wim Starreveld, Freek Moinat, Jan Fransz, Ton van de Linde, Wim Verhoeven. ooit met Ajax 2 tegen Blauw Wit een doelpunt met het hoofd heb gemaakt. Ik versloeg toen in de lucht Letterboer van Blauw Wit, die twee meter vijf lang was.' Eerste amateurelftal 3 mei 1953 was voor de 20-jarige Moinat de grote dag. In de competitiewedstrijd van Ajax 1 bij NEC (0-3), viel hij vlak na rust in voor Rolf Leeser. 'In de rust had ik al een seintje van Arie de Wit senior van de elftalcommisie gekregen dat ik in zou gaan vallen. En ik dacht dat ik leuk heb meegevoetbald. Gé van Dijk speelde achter me en dat gaf me rust. Co Bouwens maakte twee doelpunten. Co was een allround voetballer, die konden ze zowel voor als achter neerzetten.' De wedstrijd tegen NEC bleek Moinats enige optreden in Ajax 1. Jarenlang speelde hij vooral in Ajax 3, dat na de invoering van betaald voetbal in 1954 Ajax' eerste amateurelftal was. 'We speelden regelmatig voorwedstrijden bij het eerste. En soms moest je je na zo'n wedstrijd beschikbaar houden als reserve bij het eerste. Maar meestal viel je niet in. En ik helemaal niet meer, dus.' Moinat zat daar niet echt mee. 'Ik voetbalde voornamelijk voor mijn plezier. Ik miste de hardheid, maar had niet de ambitie om me daarvoor extra in te spannen. Bennie Muller heeft weieens tegen me gezegd dat als ik iets van de kracht en wilskracht van hem had gehad, ik jaren in het eerste zou hebben gespeeld. Overigens ben ik wel nog gebeld door DWS om betaald voetbal te komen spelen. Mijn vrouw zag het niet zo zitten. "Je wilde altijd naar Ajax en je hebt het er naar je zin. Waarom zou je weggaan?" zei ze. Bovendien studeerde ik in die tijd. En we waren te veel Ajacied. Andere mensen die je voor deze serie hebt gesproken, zoals Jan Draaijer, Ferry Dukker en Rob Been konden ook ergens betaald gaan voetballen. En zij deden het ook niet. We beleefden te veel plezier. Daarnaast: ik was een technische speler, Ajax speelde technisch voetbal, we pasten bij elkaar. Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik gebleven ben. Het was een fantastische tijd.' Tennissen In 1969, hij was 37, stopte Moinat. 'Ik had nog wel langer willen doorgaan, maar ik scheurde mijn enkelbanden. En dat ging niet zo snel over. Later, toen het beter met AJAX MAGAZINE APRIL 2001 159

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 159