teleurgesteld, maar niet verbitterd 'Ajax blijft mijn club' Na tien jaar buitenland keerde Frank Verlaat (32) afgelopen seizoen terug bij Ajax. Met het idee zijn fraaie loopbaan in Amsterdam af te sluiten tekende hij voor vier jaar. Maar het liep anders. De verdediger kende een rampzalig seizoen en vertrok noodgedwongen al na een jaar uit de Arena. In Duitsland, bij Werder Bremen, vecht Verlaat voor eerherstel. 'Of ik spijt heb van mijn terugkeer naar Ajax?' meemrestaurant in Bremen, met uitzicht op het Weserstadion van de Duitse subtopper, herhaalt Frank Verlaat de vraag. Nee, zegt hij stellig en neemt een grote slok van zijn koffie. 'Als ik de keus opnieuw zoi| moeten maken, had ik het weer precies zo gedaan.' Want Ajax is en blijft zijnjlub, zegt hij, wat er ook is gebeurd. 'Daar ben ik mijn carrière ben begonnen. Dat vergeet ik niet. Daarom kijk ik nog altijd meteen naar de uitslag van Ajax. Ben toch weer benieuwd wat ze hebben gedaan.' Geen enkele wanklank dus. 'Ik kan wel met modder gaan gooien,' meent Verlaat, 'maar wat heeft dat voor zin? Zo zit ik ook niet elkaar.' Boos op Ajax is de verdediger dan ook niet. Wél teleurgesteld over de manier waarop zijn vertrek verlopen is. 'Ik ben altijd fair tegenover Ajax geweest, dan verwacht je ook dat men fair tegenover mij is. Ze kunnen zeggen dat ze niet meer verder met me willen. Daar kan ik Foto: Werder Bremen OUDE LIEFDE door Vincent de Vries inkomen. Dat is voetbal. Maar doe dan niet moeilijk en laat me gewoon gaan als er een club komt. Dan was er niks aan de hand geweest. Maar dat gebeurde niet.' Verlaat werd door trainer Co Adriaanse al direct op een zijspoor gezet en samen met Jan van Halst, Peter Hoekstra, Tijjani Babangida, Dani en Tom Sier in kleedkamer 2 ingedeeld. Hoewel er interesse was, van Olympique Lyon, VfB Stuttgart en vooral Werder Bremen, 'Ik kan wel met modder gaan gooien, maar zo zit ik niet in elkaar' Frank Verlaat voor zijn nieuwe onderkomen, het Weserstadion in Bremen. 146 AJAX MAT.A7INE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 146