'Ik ben geen man van luchtkastelen en flauwekul' Ajax - Willem II is afgelopen. Fred Grim trekt zijn keepershandschoenen uit en klapt naar de supporters op de tribune. Na het schudden van handen van tegenstanders en scheidsrechter Luinge kan hij niet direct naar de kleedkamer voor de welverdiende douche. Langs de zijlijn wordt Fred eerst gehuldigd als 'Man of the match'. Met een aantal fabuleuze reddingen sleepte de ervaren doelman één punt uit het vuur. i Grim als man van de wedstrijd kan vandêug geen discussie zijn. Netzo terecht is de keuze van Co Adriaanse voor de man in vorm als eerste keeper van Ajax. Maar bij df start van dit seizoen was dat niet zo vat^Mprekend. Seizoenstart 'Ik doe dat niet graag, maar ik moet dan toch even terugkomen op het vorige seizoen. Ik kwam op een plek terecht waar ik vijf jaar lang niet had gestaan: eerste keeper. Dat was best vreemd. Ik had een hele tijd niet gespeeld. Toen ik er weer in kwam, had ik op dat moment weer het "beginnersgevoel". Tweede keeper zijn is toch anders, een echte wedstrijd spelen is meestal eenmalig. Als eerste keeper krijg je alle last en verantwoording op je schouders. Dat is niet doorslaggevend, maar zonder een frisse start boks je een heel seizoen tegen de feiten op. Ted er een weet wat door Erol Erdogan foto's Yvonne Witte voor moeizaam seizoen het vorige was. Het elftal was niet in vorm, draaide niet. Dan wordt, omdat je een van de ervaren spelers bent, ook nog eens verwacht dat je zo'n elftal erdoorheen sleept. Dat was gewoon te veel van het goede. 'Vanaf het begin van dit seizoen draai ik goed. Het duurt dan even voordat iedereen, ook de buitenwereld, dat ziet. De mensen moeten het ook willen zien. Het is heel belangrijk alleen tegen de tegenstander te spelen en niet ook nog eens tegen je eigen publiek. Dat gevoel had ik vorig seizoen niet. Het hele elftal niet. Soms reageerde het publiek zo vreemd... Het is toch hun eigen cluppie? Dat was verre van prettig.' Bogdan Lobont, aan het begin van het seizoen tweede keeper, zit vlak voor Ajax - Willem II op de tribune te wachten op de aftrap. Door een schouderblessure is hij ten minste acht weken uitgeschakeld. AJAX MAGAZINE APRIL 2001 13

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 13