KATERN uke wedstrijd' ten afscheid m. m e sluiten dit overzicht van /jjax' gelegenhjidswedstrijden af mèt de afscheidswedstrijden, waarin meestal de hoofdpersoon nog meespeelt (iets wat bij een benefiet niet gebeijJt). Duels waarin een geliefde speler wordt uitgezwaaid, hopelijk op waardige wijze. Dat lukte niet altijjj maar we rijten oude wonden pas aan het pnde van dit stuk open. Beginnen we vrolijk, met Kick Smit, de vedette van Haarlem, landskampioen in 1946. In 1950 hing Kick de kicksen aan de wilgen en Ajax kwam daarbij een handje helpen. Na een lange, lange rij sprekers (het willen meedelen in de aandacht voor een bekende voetballer is van alle tijden) begonnen Ajax en Haarlem in een uitverkocht stadion eindelijk te voetballen. Ajax-doelman Ad van der Pol begreep de bedoeling van de middag niet helemaal, want hij stopte op magnifieke wijze schoten van Smit. In de tweede helft verdween Smit op de schouders van enkele teamgenoten van het veld. Denis Law en Red Frogratt waren twee Britse voetballers die Ajax hielp uitzwaaien. In de wedstrijd voor Denis Law van Manchester United verenigde Ajax het leuke met het nuttige. Op Old Trafford maakte lan Mulder een glorieuze rentree, na een periode vol blessureleed. Ook bij United was een welkome terugkeer te bewonderen, van ene George Best. Clausule Niet alle erewedstrijden zijn puur als zodanig opgezet. Vooral de laatste jaren staat een speciale clausule in het contract Foto: Louis van de Vuurst Finalisten uit de Ajax-historie speelden op 4 april 1999 de voorwedstrijd van Ajax - Barcelona, ter gelegenheid van '30 jaar finales'. Tijdens dat duel maakte Marco van Basten een even onverwachte als briljante rentree. 134 A>: MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 134