KATERN Openingswedstrijden Eeniaantal malen draafde Ajax op om de opening van een voetbalstadion luister bij te zettfcn. Dat gebeurde niet alleen bij de eigen stadions (en nog niet eens bij alle), maar Ogfr m Eindhoven, Utrecht en Sunderland. Eén keer was Ajax present om een stadion ten grave te dragen: anderhalf jaar geleden bij het knusse» houten stadion van Heracles. Voor stadion ae Meer heeft Ajax de meeste wedstrijden gespeeld. Terecht, want de Meer is met afstand het meest geliefde stadion bij de Ajacieden, en het ziet er niet naar uit dat daar voorlopig verandering in komt. De reeks speciale wedstrijden in de Meer begon uiteraard bij de opening, op 9 december 1934. Vooraf was in het clubblad een oproep geplaatst aan de leden en donateurs om niet vóór twaalf uur naar het stadion te komen, aangezien enkele hoogwaardigheidsbekleders eerst rondgeleid moesten worden. Aan het begin van de middag van de opening hadden 15.000 nieuwsgierigen de tribunes van het nieuwe stadion beklommen. Voordat er gevoetbald zou worden, moesten de toeschouwers zich echter door heel wat toespraken en andere plichtplegingen heen werken. Na een tijdje begonnen supporters op de staantribune, ongeduldig geworden van de vele toespraken, luidkeels te roepen om voetbal. De eerste meute voetballers die het veld betraden, waren trainer Jack Reynolds en bijna alle spelers van de 'gouden' kampioensploegen uit 1918 en 1919. Dat deden zij niet om te voetballen. Hun vertegenwoordiger, Joop Pelser, hield een rede en bood Ajax een foto aan van het oude veld, met daaromheen portretfoto's van de kampioenen van weleer. De oude garde werd op het veld gevolgd door het eerste elftal en alle jeugdelftallen. Het slotstuk van dit défilé was het door aspiranten en junioren gevormde woord 'Ajax' op het veld. De openingswedstrijd speelde Ajax tegen de, in 1985 opgeheven, Parijse club Stade Foto: Spaarnestad Fotoarchief 130 AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 130