KATERN Rob de Wit wordt getroost door Marco van Basten, zijn voormalige makker bij Ajax en het Nederlands elftal. Op 28 mei 1988 speelden beide elftallen een erewedstrijd voor de onfortuinlijke linksbuiten. AJAX MAGAZINE APRIL 2001 30 juli 1975 speelden Ajax en Club Brugge in Kortrijk een benefietwedstrijd voor Rijnders. Het betekende de éénmalige terugkeer van Johan Cruijff in een Ajax- shirt. Cruijffs maatje bij Barcelona, Johan Neeskens deed als gastspeler bij Club Brugge mee. Onder meer door een benutte pingel van Neeskens won Brugge met 3-0. Nico Rijnders overleed op 12 maart 1976 aan een aangeboren hartafwijking. Hij was 28 jaar oud. Blijdschap en verdriet Rijnders is niet de enige uit de Europa- Cupploeg van 1971 voor wie een benefiet is georganiseerd. En in het geval van Dick van Dijk kon de hoofdpersoon de wedstrijd zelf niet meer meemaken. Op 8 juli 1997 was Van Dijk op 51-jarige leeftijd in Nice overleden. Op 11 oktober vond in Gouda een benefietwedstrijd plaats voor de nabestaanden. Het duel was een initiatief van jeugdvriend Ad van Maaren, oud- scheidsrechter Frans Derks en oud-Ajacied Piet Keizer. In het veld stonden het eerste team van ONA, Van Dijks eerste club, en het nagenoeg volledige Ajax-team dat in 1971 de Europa Cup 1 won, mede door een treffer van Dick van Dijk. Johan Cruijff was ambivalent in zijn gevoelens over de reünie. 'Het is natuurlijk prachtig dat we weer met zijn allen bij elkaar zijn. Je ziet elkaar niet elke dag, maar je weet dat je er voor elkaar bent op de momenten dat het nodig is. Je belt elkaar even en het is geregeld. Mooi natuurlijk, maar deze aanleiding is erg triest. Ik voel dus zowel blijdschap als verdriet. Dat is trouwens meestal het geval als je ouder wordt.' Vijf cameraploegen, 75 journalisten en zo'n vierduizend toeschouwers beleefden onder andere de rentree van Piet Keizer op Foto: George Verberne Foto: Spaarnestad Fotoarchief/ANP Foto Nico Rijnders, geflankeerd door Johan Cruijff en Johan Neeskens. Neeskens en Cruijff waren gastspeler bij respectievelijk Club Brugge en Ajax tijdens het benefiet voor Rijnders op 30 juli 1975 (3-0).

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 123