Zaterdag 1 heeft wat goed te maken ZAXtrOAQ Na een mede door blessures veroorzaakte aarzelende start van de competitie, met vijf gelijke spelen in elf wedstrijden, is het eerste zaterdagelftal met succes begonnen aan een inhaalslag. lagelftal staat sinds het [Jjlegin van dit seizoen onder leiding van trainer Henny Kottman (bekend vanwege zijn voetbalverleden bij AFC) en elftalleider Ernst Ligthart (voorheen speler Pvan het tweede zaterdagelftal). Beide heren waren dolenlilusiast en organiseerden direct een trainingskamp in Nunspeet, waar de aanzet werd gegeven voor een, hopelijk, goed seizoen. Het traditionele Zilveren-Ponttoernooi, dat het afgelopen jaar nog werd gewonnen, verliep ditmaal minder succesvol voor Ajax doordat de ploeg tegen Blauw Wit niet wist te winnen. Hoewel de bekerwedstrijden met redelijk gemak werden gewonnen en ook de openingswedstrijd van het seizoen, tegen het altijd lastige Montfoort, simpel een overwinning opleverde, zou het vervolg toch niet zo gemakkelijk worden. De ploeg werd al snel geteisterd door een flink aantal blessures. Raymond Barkema was de eerste zes weken niet beschikbaar. Giorgio Tsie brak tegen Marken zijn been en is pas onlangs weer voorzichtig in training gegaan. Ronald Renzema vernielde tegen Montfoort alles in zijn knie wat er maar kapot kon gaan en zal na zijn operatie zeer lange tijd moeten revalideren. Rogier Siemons ten slotte kreeg onlangs in de wedstrijd tegen CSW problemen met de banden van zijn knie. Voeg daarbij de normaal voorkomende kleine blessures en het zal duidelijk zijn, dat er nogal wat problemen zijn met de personele bezetting, hetgeen uiteraard zijn weerslag heeft op de resultaten. In de eerste elf wedstrijden werd liefst vijf maal onnodig gelijkgespeeld, waardoor een 104 door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst groot aantal punten verloren ging en Ajax op een zesde plaats terug te vinden was. Raadsel Ajax begon de tweede helft van de competitie in Veenendaal, waar werd aangetreden tegen rode-lantaarndrager VRC. Ajax had gedurende de hele wedstrijd een behoorlijk veldoverwicht, maar het wist dit niet in doelpunten uit te drukken. De gastheren verdedigden met alle middelen en loerden op die enkele uitval. De Ajax-defensie hield daar goed rekening mee en het gaf weinig kansen weg. Aan de andere kant was het afwerken bij Ajax het grote manco en het mag duidelijk zijn, dat VRC na afloop met het Ali Baddaou aan de bal tegen DVS '33. Hoe hét mogelijk was dat de wedstrijd ondanks een veldoverwicht en een 4-1 voorsprong uiteindelijk met 4-5 verloren ging, zal wel altijd een raadsel blijven. r AJAX MAGAZINE APRIL 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 104