'Ik ben als voetballer simpel: één keer raken; meteen doorspelen' dat hij de overstap kan maken naar de hoofdmacht van Ajax. Haast heeft hij daarbij niet. Walker: 'Ik wacht rustig af totdat het mijn beurt is. Er zijn nu veel andere goede voetballers die het op mijn positie prima doen. Mijn vader zegt dat ik nog jong ben en dat ik rustig moet wachten op mijn kans. Ik vind het niet erg om geduld op te moeten brengen. Natuurlijk is het mijn wens uiteindelijk in Ajax 1 te spelen. Die wens kan ik op het veld tot uiting brengen; tijdens de trainingen en in de wedstrijden met het tweede elftal. Er zijn bij Ajax 1 én 2 veel middenvelders. Het is toevallig, maar bij mijn laatste club, Guarani, was dat ook het geval. Er speelde een groot aantal jongens op mijn positie die vier of vijf jaar ouder waren. Zij stonden altijd in 'JÊfde basis. Hier bij Ajax is eigenlijk hetzelfde aan de hand. Het prettigste speel ik op de posities 6 of 8, als middenvelder voor de verdediging. Daar stond ik ook in het nationale team. Waarbij ik het liefst een opkomende back achter mij heb staan. Neem bijvoorbeeld Roberto Carlos van Madrid of Cafu bij Roma. Dat soort types vind ik prachtig om mee samen te spelen.' Ajax, Amsterdam en de Nederlandse taal; daarop kan Walker zich de komende tijd volledig richten. En dat is al een behoorlijke uitdaging. Stapsgewijs wordt Walker van junior senior: 'Ik wil vanaf volgend jaar zelfstandig gaan wonen. In de zomer komt mijn moeder weer naar Nederland. Dan gaan we samen op ons gemak een appartement uitzoeken. Ik wil graag in Osdorp blijven. Mijn gastgezin woont daar ook, ik weet alles daar, ken alle hoeken en straten. Het is daar lekker rustig.' bijvoorbeeld Sao Paulo en Flamengo lopen goede voetballers rond. Die jongens zijn echt niet slechter dan de voetballers die naar Europa zijn vertrokken. Ik denk dat er op het eindtoernooi misschien wel meer "Europese Brazilianen" worden geselecteerd.' Na een tweede selectieronde bleven er op tweede Kerstdag nog achttien spelers over. Helaas viel Walker buiten de uiteindelijke selectie. De nieuwe groep van trainer Cesar was al elf dagen aan het trainen toen de Braziliaanse Ajacied zich voor het eerst kon melden voor de oefenstage in eigen land. De aanvoerder van Brazilië onder 17 jaar moet nog maar afwachten of hij een nieuwe uitnodiging van de Braziliaanse voetbalbond ontvangt. Het is een probleem waar veel jonge beloftevolle buitenlandse spelers in Nederland mee te maken hebben: de soms loodzware keuze tussen de eigen club en selectie voor het eigen land. Wat te doen, in het geval van Walker? De uitnodiging weigeren, met de kans nooit meer te worden gevraagd voor een vertegenwoordigend elftal van Brazilië? Voet bij stuk houden, zodat Ajax amper nog een beroep op hem kan doen door de vaak langdurige internationale verplichtingen? De oplossing ligt buiten de voetballers zelf en moet gevonden worden in het gelijktrekken van alle internationale voetbalkalenders. Maar dat is toekomstmuziek. Veel middenvelders Na de jaarwisseling meldde Walker zich weer in Amsterdam. In het tweede elftal tracht de Braziliaan zich zo te ontwikkelen AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 76