'Ik ben voor Braziliaanse begrippen behoorlijk groot en sterk. Dat was ik al op heel jonge leeftijd. Daarom speelde ik tegen jongens die één of twee jaar ouder waren' die concreet interesse had.' In mei 1999 zette Walker voor het eerst voet op Amsterdamse bodem, om na drie weken weer terug te gaan naar Brazilië. 'Ik kwam voor mijn eerste stage naar Amsterdam en trainde mee met de A2, onder leiding van Dick de Groot. Het was voor mij hier in Nederland heel erg koud, maar ik vond het land wel mooi. Ik was erg onder de indruk van de Arena. De Toekomst vond ik prachtig, met al die goede velden. Alles was compleet anders dan ik gewend was in Brazilië. Toch wist ik wel hoe Europa eruit zag. Als voetballer was ik met de nationale jeugdelftallen in Parijs en Londen geweest. 'Terug in Brazilië ben ik niet meer voor Guarani FC gaan voetballen. Ik heb zelfstandig besloten om mijn geluk in Europa, bij Ajax, te gaan beproeven. Mijn ouders steunden mij in die beslissing. "Wat goed is voor jou, is ook goed voor ons," zeiden ze. Ik heb nog iedere dag telefonisch contact met hen en mijn moeder is één keer, met een paar van mijn vrienden, naar Amsterdam gekomen om mij te bezoeken. Ze zag dat het goed met mij gaat. 'Ik leef momenteel in het gastgezin van de familie Kurc. Dat is mijn tweede familie, lacob Kurc komt uit Brazilië. Het is voor mij prettig met hem Portugees te kunnen praten. Dat geeft mij een goed gevoel. Maar ik moet ook mijn Nederlands verbeteren, dus spreek ik alleen thuis Portugees. De trainers bij Ajax verwachten dat buitenlandse spelers zo snel mogelijk Nederlands leren spreken. Dat vind ik ook normaal.' Op 19 december van het vorige jaar vertrok Walker voor een trainingskamp naar Brazilië. Hij was de enige in Europa actieve Braziliaan die door bondscoach Carlos Cesar was geselecteerd voor Brazilië onder 20, dat zich voorbereidde op de Zuid-Amerikaanse kampioenschappen in Equador. 'Ik was er trots op de enige speler uit Europa te zijn. Het is meestal veel te ingewikkeld voor de mensen bij de Braziliaanse voetbalbond om in Italië, Nederland of Spanje te gaan kijken. Het is veel gemakkelijker om spelers uit de Braziliaanse competitie te selecteren. Bij AJAX MAGAZINE FEBRUARI 2001 75

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 75